לונה פארק אכיל – אגתה

בצעירותי, אחד המקומות בו חיכיתי לבקר היה הלונה פארק. תמיד הביא איתו תחושה של אין סוף אפשרויות. אהבתי את החופש לרוץ ממתקן למתקן (כל עוד לא מדובר ברכבת ההרים, ולמעשה כל דבר שהיה כרוך בגובה רב). וכמובן התחברתי לכמות המכובדת של סוגי הג'אנק פוד המוצעים בהיכלים מסוג זה, עם אהבה יתרה לצמר גפן מתוק. ככל שהתבגרתי "לונה פארק" הפך שם נרדף למקום מהנה מלא בהפתעות (שמתקנים מפחידים אינם חלק ממנו – אולי פרט לרגע התשלום בקופה): חנויות בגדים גדולות או שווקי אוכל רחבי ידיים בעולם. לאחרונה מעדניית "אגתה" ברמת החייל הצטרפה למשפחת הלונה פארקים בחיי.

לונה פארק לגרגרנים - אגתה

מדובר במעדניה רחבת ידיים, מלאה בכל טוב. מגוון נקניקים, שמני זית, פסטות, חמוצים, ממרחים, שימורים, דגים כבושים, יינות ועשרות רבות של גבינות. מעבר לעובדה כי באמת לא ידעתי לאן ללכת קודם, לשמחתי התברר כי המקום מתפקד גם כבית אוכל קטן ומקסים ואפשר להתיישב ולזלול לא מעט, לצד יין משובח.

אן דן דינו

אנחנו בחרנו פלטת גבינות (78 ₪) שהגיעה עם 5 סוגי גבינות, ענבים ומעין מרצפן בטעמי משמש, שהפתיע מאוד בהתאמתו לטעמי הגבינות. גם לקחנו צלחת פרשוטו עם מוצרלה (56 ₪) וצלחת ארטישוקים א לה רומנה, עגבניות מיובשות וזיתים (39 ₪). פינקו אותנו עם גבינת קרוטון עיזים על קרפצ'יו של סלק אפוי (26 ₪), שהיתה ללא ספק הפתעה טעימה (בעוד שהסלק היה מעט מיותר בעיני).

הכי כיף שאפשר לשבת לאכול מכל המוצע בחנות

פרט לעובדה כי ההגעה לכאן דורשת (לפחות ממני) נסיעה מיוחדת מחוץ לבועה והגעה לרמת החייל (תמיד מופתעת כי אזור זה נחשב לתל אביב), שחושבים על זה לונה פארק תל אביב, בו ביליתי לא מעט משעות הפנאי בילדות, ממוקם לא רחוק. אומנם אחרי ארוחת גבינות שמנמנות וטעימות לא הייתי ממליצה לעלות על הגלגל הענק, אבל אין ספק כי למלא סל קניות בכל מה שיש לאגתה להציע, או ישיבה במקום הם הבילוי שאבחר לי בימים אלה.

אגתה – ראול וולנברג 24, תל אביב. 03-5757901

//רוית שם-טוב

#כוכביתממליצה

Featured Posts
Recent Posts