חסה 2.0 - סלנובה

אתחיל בווידוי קטן: זהו פוסט לא מתוכנן. בדרך כלל אני מתכננת מראש מה ועל מה אכתוב (גם שלוקח לי הרבה זמן למצוא את המילים), כמו שאני מתכננת כמעט כל דבר אחר בחיי לפרטי פרטים. אבל אחרי שלקחתי חלק בסיור בשדה סלנובה, שמעתי מלא מעט אנשים את השאלה "סלא-מה?!" = החלטתי שאני חייבת לסייע בהפצת השמועה.

Salanova fields forever

אני מזמינה את הירקות והפירות שלי כבר כמה שנים מ"כרמלה". אחד הדברים שאני אוהבת בשירות הוא המבחר העצום המוצע וכי תמיד יש מוצרים חדשים. בסלנובה נתקלתי כאן לפני כמה שנים בקטגורית החסות והירוקים ומאז התאהבתי. מדובר בחסה יפיפייה, שפותחה במקור בהולנד, המגיעה בשני "פרחים" האחד ירוק והאחד ירוק-אדום. העלים דומים לעלי משי וטעימים מאוד.

עלי משי פריכים - סלנובה

על כן שהוזמנתי לקחת חלק סיור לשדה סלנובות של "שטראוס" בדרום, לא חשבתי פעמיים. מי שמכיר אותי יודע כי אני לא מרבה לצאת מהבועה בה אני חיה. אני גם אדם מעט (אולי הרבה) ציני. ועדיין הביקור במושב עין הבשור והמפגש עם חקלאים ניפץ כל שבב ציניות והביא איתו אושר לא צפוי (סוג של סלנובה היי).

אז מעבר לזה שלמדתי על עבודתם הקשה של החקלאים, זללתי את הכרוב הכי טעים שאכלתי אי פעם (מתברר שטעמו שונה לגמרי אם הוא מגיע ישירות מהשדה), ולקחתי חלק בבראנצ' מושקע באמצע השדות של השף ברק יחזקאלי שדאג לשלב את עלי הסלנובה בסלטים שונים.

מהבראנצ' של ברק יחזקאלי

אז בימי הקיץ החמים, שהרצון לעמוד מעל כיריים חמות מצטמצם, וכולנו רוצים להיראות במיטבנו בבגד הים, סלט (לפחות אצלי) הופך לא מעט פעמים למנה עיקרית. ועל כן אני ממליצה לנסות לכלול את עלי הסלנובה בסלט הקרוב שלכם.

סלט סלנובה ביתי

//רוית שם-טוב

#כוכביתממליצה

Featured Posts
Recent Posts