מטר מגן עדן – 25m

נראה כי לאחרונה כולם מתעסקים בבשר המוטל בספק שאותר (שוב) במסעדות שונות ברחבי הארץ. האירוע הביא איתו גם לא מעט ביקורת שהגיעה לאוזניי, מכאלו שבחרו לדבוק בתפריט צמחוני, כמה לא בריא לצרוך בשר. אז לא רק שאני חושבת שמדובר בשטויות, בזמן כתיבת שורות אלו, אני לקראת סיומו של אתגר פליאו והבשר מהווה חלק ניכר מהתפריט שלי. ומעולם לא הרגשתי טוב יותר.

בזמן האתגר החיפוש אחר חלבון איכותי רק התעצם, ומבחינתי בשר איכותי ומקום מהנה לזלול אותו הפכו להכרח. אלו החזירו אותי לא מעט לאחד מהמקומות המהנים שנפתחו כאן - 25m. אחרי ההצלחה המסחררת של קצביית מיטמרקט תחת ידיהם של השף ירון קסטנבאום ועו״ד (שהפך לקצב) יניב בר-ניר, ולאחר שערכו בסמטאות השוק ארוחות קרניבוריות משובחות (אגב, לאלו מעולם לא הוזמנתי, אבל שמעתי עליהם ממקורבים), הבינו השותפים כי קיים צורך במסעדת בשרים, הצטוותו לשף יונתן בורוביץ׳ ופתחו במרחק של 25 מטר מהקצבייה, את המסעדה.

במרחק של 25 מטר מהקצבייה - יכינו לכם את הבשר המשובח

יש שיגיעו לכאן ויאמרו כי אני משתמשת במונח מסעדה בקלות יתר, וכי חדר כה פשוט עם מקרר בשר שקוף במרכזו, מטבח המסתמך לא מעט על גריל פחמים, לצד מרפסת עם שולחנות פיקניק אינה יכולה להיקרא מסעדה. לאלה אני אומרת, תחזרו הביתה ותשאירו מקום עבורי (גם ככה השגת המקום כאן אינה עניין של מה בכך והתורים הארוכים מידי שישי מוכיחים כי מי שמבין ואוהב בשר יודע לאן עליו להגיע).

אוכל טוב ואווירה מהנה - לא זקוקים ליותר מידי אביזרים

אין ספק כי התפאורה כאן פשוטה, אבל זה בדיוק העניין, מי שבא לכאן, בא לאכול אוכל פשוט, איכותי וטעים. הלוקיישן משאיר את אור הזרקורים אך ורק למה שנמצא בצלחת. אני אוהבת להתחיל בסלט ירוק (36 ₪). לכאורה מה כבר יכול להיות כל כך טעים בחסה, צנוניות ובצל ירוק. אבל עם תיבול מדויק, וויניגרט איכותי, כל סלט הופך למנת חובה. בטח ובטח לצד מנות בשריות כבדות יותר. הוא מספק את הקלילות והחמיצות הנדרשת לארוחה. יש גם אופציה לסלט קצבים (42 ₪), שמלא במגוון ירוקים ונתח קצבים, אבל בעיני הרוטב שלו מעט מתוק מידי, ואני לא ממעריצי האוכל המתוק.

שיפודי שקדי עגל - מידת עשיה מדויקת

מומלץ תמיד לבדוק איזה שיפודים יש במקרר הבשר. אני ישר מבררת אם יש שקדי עגל (חלוויאת) בנמצא (35 ₪ לשיפוד). מידת עשייה תמיד נכונה, וזאת לא משימה פשוטה. לפני מעבר לאיזה נתח עסיסי יותר, אי אפשר לוותר כאן על מנה שהפכה ללא ספק למנת הדגל (ונראה כי לאחר הצלחתה כאן חצי ממסעדות עירנו החלו להכינה) – עראייס (48 ₪). ב-25m טוחנים בשר פלדה, אונטריב וצוואר, מכניסים לפיתה מעט משומנת, מחלקים לארבעה רבעים וצורבים מעל גריל פחמים. ארבעת הרבעים השמנמנים והזהובים, מונחים בשקית נייר, ומוגשים לצד צלוחית סלט עגבניות מרענן, עם צ'ילי ירוק, טחינה ומעל כף מחית לימון כבוש (זהירות המחית ממכרת). מבחינתי מנה לגיטימית לגמרי גם לקינוח.

עראייס - אי אפשר לוותר

בשלב זה אני אוהבת לסיים עם איזה נתח שממליצים עליו, בין אם מדובר באנטרקוט (39 ₪ ל-100 גרם) או סינטה (39 ₪ ל-100 גרם). שוב, לא תמצאו כאן משהו שיסיט את תשומת ליבכם מהעיקר - נתח הבשר המונח מולכם (למרות תפוח האדמה המופלא, עגבנייה ובצל על האש שמגיעים לצידו). הנתח מתובל בעדינות הראויה שלא תיקח ממנו את הפוקוס (כך שאם אתם בקטע של רוטב שמנת מעל, זה כנראה לא המקום בשבילכם). מדובר תמיד בחלק שמייקר את הארוחה, אבל בשר טוב במחוזותינו הוא לא עניין זול.

אנטריקוט - הבשר כאן מקבל את מרכז הבמה

באחד מביקוריי האחרונים במקום צ׳ופרנו במנה שיניב מכנה ״המסטיק של אלוהים״. מדובר בחלק מהפלדה, המלא שומן, אבל באמת אין אפשרות להפסיק לאכול את האושר הזה. אני בטוחה כי בגן עדן מדובר בארוחה סטנדרטית לחלוטין. עד שיכניסו אותי (לא בחובה יקרה), אני אשאר כמה מטרים משם ב-25m ואוכל לי איזה נתח.

הכי קרוב לגן עדן מבחינתי

25m – סמטת הכרמל 30, תל אביב. 03-5580425

פתוח ימים ב'-ו', בערב פתוח רק בימים ג'-ה' (לא מקבלים אמריקן אקספרס ואי אפשר להשאיר טיפ באשראי)

#כוכביתמבקרת

Featured Posts
Recent Posts