ארוחה פרוגרסיבית

לקראת סיום חגיגות יום ההולדת בחודש שעבר, נותרה חגיגה אחרונה עם שניים מחבריי הגרגרנים. כשבוע לא הצלחתי להחליט על מקום להעביר עימם את הערב, וזאת כי הייתי בכל המקומות האהובים עליי בחגיגות אחרות. על כן החלטנו לא לבחור רק באחד, אלא ללכת על כמה מהמנות האהובות עליי בעיר. ארוחת ערב פרוגרסיבית.

בהשראה של אנשים שכבר ארגנו לעצמם ארוחות מסוג זה בעבר והיוו השראה לערב, החוקיות המובילה היתה: מותר לאכול מנה אחת בכל מקום (אפשר להזמין את אותה מנה יותר מפעם אחת, בהתאם למספר הסועדים ולגודלה), וצריכת אלכוהול הינה חופשית (ממליצה לבצע את האתגר, כאשר אתם לא צריכים להיות יום אחרי מוקדם בעבודה).

כיוון שיש לא מעט מנות ומקומות אהובים, וכדי לא להתפזר מידי, הפעם החלטנו להתמקד באזור הסיטי של תל אביב (בערך אלנבי / רוטשילד). במקור הכנתי רשימה למנות הנבחרות מראש, אך מפאת היום (יום ראשון בשבוע) ואילוצים אחרים, היו מנות שירדו מהתפריט (בניהן באן חזיר בפוראמה כיוון שהם סגורים כרגע, ועראייס ב-25m כי הם סגורים בימי ראשון וכד׳). על כן וכדי שהאתגר באמת יענה לקטגוריית אתגר, קבענו אך ורק על מקום המפגש הראשון, והחלטנו לזרום הלאה בהתאם לחשק. התחלנו עם לובסטר רול (93 ₪) בגוצ׳ה נחמני (עליו כבר חפרתי בפוסט שלם שהוקדש למנה). זאת היתה התחלה ראויה שריפדה את הקיבה לאלכוהול שעוד יגיע. כאן לגמנו לצד האוכל בבקבוק רוזה, וצ׳ייסר .

נקודת הפתיחה: לובסטר רול בגוצ'ה - כבר הקדשתי פוסט שלם

בשלב הבא החלטנו לעצור ב"הוטל מונטיפיורי". המטרה שלי היתה ברורה: לינגוויני שרימפס בשמפניה. למזלנו היה מקום על הבר, אבל לצערנו המנה לא היתה הערב בתפריט (עברו כאן לאחרונה לתפריטים יומיים). התלבטנו אם להמשיך למקום אחר, אבל עשינו כל כך הרבה רעש, שהחלטנו למצוא משהו אחר בתפריט. הלכנו על מנה חדשה במקום: ראמן חזיר (68 ₪), (בהתאם למתקפת הראמנים המציפה את רחובות העיר לאחרונה), ושלוש כוסות יין לבן. כאן מדובר למעשה בראמן "מפורק" כאשר הציר (המשובח) מגיע בנפרד, מכל מרכיביו ונדרשת כאן מעין הרכבת פרי סטייל. לי זה עבד טוב, כי אני לא אהבתי את טעם הבמבו שוטס (שחברי הגרגרנים אהבו מאוד). צ׳ופרנו גם בצ׳ייסר לכבוד סגירת חגיגות יום ההולדת והמשכנו לדרכנו.

הגרסה של הוטל מונטיפיורי לראמן

תחנה שלישית היתה אהובתי הבלתי מעורערת, סנטה קתרינה. כאן נבחרה מנה ראשונה, כדי שיישאר עוד מקום להמשך הערב: ברוסקטת סרטנים (42 ש"ח) משובחת. מדובר בחתיכת לחם אוורירית כמו פרנצ' טוסט, ולא מעט בשר סרטנים מעל. עוד שני צ׳ייסרים וכבר היינו בדרך למנה הבאה.

ברוסקטת סרטנים בסנטה קתרינה

אני קיוויתי כי אחת המנות האהובות עליי של אייל שני תימצא בתפריט היומי של "פורט סעיד". ואכן נמרח על פניי חיוך מאוזן לאוזן שראיתי שאכן הוא בנמצא (יש סיכוי שהחיוך היה כה נרחב בגלל כמויות האלכוהול שהמשיכו להישפך לגרונותינו). חלקנו שתי בירות, וניגבנו בעונג רב את רוטב המנה עם פרוסת לחם שחור, שלו קראסט מופלא. היו שני סיבובי צ׳ייסרים והבנה כי במקום הבא השתייה תתמקד ב- H2O בלבד.

כרוב של אייל שני - אי אפשר לוותר על טיפה מהרוטב

התקדמנו לעבר "אמריקה בורגרס" כדי לאכול תוספת אחת וגאוניות: מלפפונים חמוצים מטוגנים (18 ₪ לשקית). אומנם נדמה לחלק גדול מכם כי השכרות היא זאת שהובילה אותנו להחלטה (ובעוד שזה נכון) הצד השני של המטבע היא כי אני פשוט התאהבתי במנה בביקורי במקום (אפילו נהנתי ממנה יותר מאת ההמבורגר עצמו). ואחרי שתנסו אותה, אני די בטוחה שזה יקרה גם לכם.

מלפפונים חמוצים מטוגנים - טעים כמו שזה נשמע מוזר

סיימנו את הערב ב״פופינה״. הקינוח הנבחר הגיע בצורת לחמנייה מאודה עם כבד אווז (76 ₪). כאן אף אחד לא חשב אפילו על לחלוק וכל אחד לקח מנה משלנו. את הקינוח זללנו לצד קוקטייל מעניין שהברמן המוכשר התאים לכל אחד מאתנו (ועליי להודות כי הוא קלע לטעמו האישי של כל אחד בצורה מושלמת). הערב הסתיים סופית בעוד צ׳ייסר קטן , הליכה מעט אלכסונית ברחוב ומחשבות איפה נאכל את הארוחה הפרוגרסיבית הבאה.

לחמנייה מאודה עם כבד אווז בפופינה - אף אחד לא היה מוכן לחלוק

לא משנה איפה תחליטו לעשות את האתגר - וודאו כי למחרת אין לכם יום מוקדם במשרד

גוצ'ה – נחמני 26 ת"א. 03-5597933

הוטל מונטיפיורי – מונטיפיורי 36, ת"א. 03-5646100

סנטה קתרינה – הר סיני 2, ת"א. 058-7820892

פורט סעיד – הר סיני 5, ת"א. 03-6207436

אמריקה בורגרס – אלנבי 112, ת"א. 03-5280281

פופינה – אחד העם 3, ת"א. 03-5757477

#כוכביתמבקרת

Featured Posts