השף ישראל אהרוני

אחת ההנאות הגדולות שלי במהלך סופי שבוע, היא הגעה לבית קפה, איתור מדור "7 ימים" ואז עם הקפה ולפני זלילת הבראנצ' - קריאת הטור של אהרוני (אחרי התעדכנות זריזה מול ההורסקופ השבועי). תמיד שנון, מלמד ומספק לא מעט רעיונות לבישולים טעימים וזריזים. למסעדתו, "ין-ינג" ברוטשילד, תמיד יהיה מקום חם בלבי (ולרוטב הסצ'ואן החריף, מקום חם בבטן). על כן הייתי מאושרת (ולפי התור היום יומי לא מעט אנשים הרגישו אותו דבר), כאשר החליט לחזור לעמוד מאחורי הסירים עם דוכן הראמן Hiro בשרונה מרקט. על כן שמחתי שהסכים להשיב על השאלון שלי:

איך הגעת למטבח?

"למטבח הגעתי במקרה. הייתי אמור להיות צייר. למדתי אומנות בהולנד, אבל מפגש מקרי, בבית אימה של חברה, שבישלה אוכל סיני, אותו אכלתי אז לראשונה בחיי – התאהבתי. בשלב מסוים, החלטתי לעזוב הכל ולנסוע ללמוד בישול סיני בטאיוון".

אהרוני חזר עם ראמן (צילום: שרון קופר)

אחרי שנים ללא מסעדה משלך בתל אביב, נראה שדוכן הראמן שלך הינו הצלחה מסחררת. איך החזרה הזאת לעבודה תמידית במטבח ולתפעול מסעדה?

"מבחינתי זו הרפתקה שונה לגמרי ממסעדה. זו לא ממש מסעדה אלא בעצם דוכן אוכל מורחב וזה סיפור אחר ושונה מכל מה שהיה לי עד כה. זו דינמיקה אחרת, זו גישה אחרת, זה רוחב קהל שונה".

Hiro - בשרונה מרקט

למה דווקא ראמן?

"אני מאד אוהב מרקי אטריות אסיאתיים. בסין, וייטנאם, תאילנד ויפן זה אחד מהמאכלים הנפוצים ביותר, ובצדק. הגרסה היפנית, הראמן (שזה שיבוש של השם הסיני "לה מיין" –אטריות ארוכות) היא המורכבת מכולם. היפנים "שאלו" את הרעיון מהסינים וכדרכם הם "ייפנו" אותו לגמרי לעשו גרסה מורכבת ומעניינת לדבר".

בעידן של מדיות חברתיות, איפה אפשר למצוא אותך?

"פייסבוק ואינסטגרם, אבל "לייט"".

האינסטגרם של אהרוני

מי המסעדה/שף שאתה מעריך במיוחד ולמה?

"אין אחד, יש כמה: רפי כהן מרפאל, ירון שלו מטוטו, גיא גמזו מאריא, עומר מילר משולחן, מסעדת יקימונו, אורנה ואלה ועוד. אלה מסעדות ושפים שמייצגים מגוון סגנונות מעניין".

מה אתה הכי אוהב לאכול?

"אין מאכל מסוים. כמעט הכל".

מה הדבר הכי מוזר שאכלת?

"בפעם הראשונה שהייתי בסין, לפני כ 26 שנים, המארחים הזמינו לשלחן מעדן סיני ידוע: מלפפון ים. זה אחד הדברים הדוחים והמשונים שאכלתי".

מה לא תאכל לעולם?

"קרום של חלב חם".

אפשר לצפות לדברים אחרים בתחום הקולינרי אחרי הצלחת הראמן?

קשה לי לנבא, אבל אני מניח שהגל האסייתי בכללו רק יגדל, ובצדק. לי אישית, אין לא תכניות נוספות בתחום הקולינריה בזמן הקרוב".

אתחמם לי עם עוד ראמן של אהרוני

בינתיים אסתפק בעוד קערת ראמן מחמם בדוכנו בשרונה מרקט.

//רוית שם-טוב

#כוכביתמארחת

Featured Posts
Recent Posts