חגי תשרי – שלב המתנות

מרביתנו עדיין מתאוששים מאוגוסט והנה החגים (והפקקים) כבר כאן איתנו. על כן צריך להתארגן בזריזות, ובין הכנת אוכל יש את חובת קניית המתנות. זה השלב שאני הכי אוהבת בחגים. בעיקר שכל פעם שאני הולכת לרכוש מתנות, אני דואגת לפנק גם את עצמי. אז בין אם אתם מחפשים דברים לפינוק עצמי או לפינוק יקירים, אספתי כמה מתנות שלדעתי כל אחד ישמח לקבל.

שביר: אם חושבים על זה, הפריטים הכי שימושיים בבית הם אלו שנמצאים במטבח: צלחות וכוסות למיניהם. והכי כיף לתבל את מה שנמצא בארון עם פריטים חדשים, במיוחד אם מדובר בליין כלי הבית מלא ההומור בעיצובה של שירן קידר המוכשרת. תוכלו למצוא כאן מגוון צלחות, כוסות, כלי הגשה, שעל כל פריט מוטבע "מסר" אחר. כל אחד ימצא למה להתחבר.

אני רוצה את כל הקולקציה - ליין כלי הבית של שירן קידר

מחירי הקולקציה נעים בין 55-150 ₪ .

לכבוד החג תיערך מכירת חג בימים חמישי שישי 10-11.9 (מ-16:00 בחמישי ובשישי מ10:00-14:00) בדיזינגוף 225, ת"א בחנות Zohara Tights. אם פספסתם את המכירה, ניתן ליצור קשר עם שירן ישירות: 052-7270050.

טעים: בית הבד "סבא חביב" (השם קנה אותי) מקיבוץ פרוד, קיים מ-1913 והוא ממייסדי ענף הזית בגליל. היום אלו בניו ונכדיו המגדלים את עצי הזית ומייצרים שמן זית עם טעמים חזקים ודומיננטיים. תוכלו למצוא כאן דבש, טחינה חלווה ועוד. לכבוד החג ניתן לרכוש מארזים של המותג, לדוגמה שמן זית משולב עם שמן זרעי רימון וצנצנת דבש (36 ₪).

סבא חביב - שם ושמן דומיננטיים

ניתן להשיג את המארזים בחנות המפעל של "סבא חביב" בקיבוץ פרוד / ברשת החנויות "לגעת באוכל" / או בכלל לחסוך את התורים ולהזמין בטלפון (04-6991888) או באתר והמארז יגיע עד הבית.

מרווה: יין הוא מתנה בטוחה ומאוד נוחה בחג (ובכלליות מתי שמוזמנים לארוחה). למתנה זאת תמיד יימצא שימוש ובמהרה. שאני ממליצה על רכישת יין אני תמיד בעד יקבים ישראלים, המציעים יינות נפלאים. כיוון שהחום לא עזב אותנו (בכלל יש תחושה שהוא רק מתעצם), הייתי ממליצה להגיע עם יין לבן היישר מהמקרר. והירדן שרדונה 2013 של יקב רמת הגולן, הוא בחירה מצוינת מבחינתי. יין נעים ומלא בטעם שיתאים לכל מה שיוגש על צלחת החג.

מרענן וקריר - ירדן שרדונה

ירדן שרדונה 2013, יקב רמת הגולן: עלות 70 ₪. להשיג בחנויות יין נבחרות.

מאגד: מתנה אחת שמכילה לא מעט פריטים היא תמיד תענוג צרוף. ומי שנהנה מקניות בשוק ייהנה מאוד מהמארז של שוק הנמל הכולל מגוון תוצרת של יצרנים ואיכרים בשוק. בתוך תיק קניות שוק מקנוואס, תמצאו כאן בקבוק שמן זית וצנצנת דבר של "אנשי הזית", דלעות ערמונים ותפוחי עץ של "האחים לוי" ואת ספר המתכונים "אוכל מהבית" של מיכל אנסקי.

מארז שוק הנמל (צילום: איליה מלניקוב)

עלות המארז 140 ₪ באיסוף עצמי מהשוק האיכרים. ניתן להזמינו במשלוח (רק לתושבי ת"א. עלות של 30 ש"ח) דרך אתר הבית של שוק הנמל.

חג שמח וטעים!

//רוית שם-טוב

#כוכביתממליצה

Featured Posts
Recent Posts