שוק 4.0 – Sarona Market

אני מוצאת כי בנסיעות לחו"ל רובנו כוללים בחוויה ביקור בשוק כלשהו. הן כדי להתוודע לטעמים מקומיים והן כדי לרכוש מוצרים ולהרגיש שהבאתם קצת מהחופש עמכם הביתה. אתמול (28.7) ישראל זכתה לתוספת שוק מקורה ומושקע שיכול להתחרות עם כמה שווקים נכבדים ברחבי תבל.

שרונה מרקט בתל אביב - לא נופל משווקים ברחבי העולם

מדובר באחד מהפרויקטים הקולינריים השאפתניים ביותר שהוקמו כאן, עם השקעה של כחצי מיליארד שקל (!!!). 9,000 מטרים רבועים, בהם פרוסים כ-90 בתי עסק. מרבית המקומות הינם חנויות קמעוניות המציעות חומרי גלם ומוצרים לבישול בבית, אבל יש גם לא מעט מעדניות, דוכני אוכל ומסעדות בהם יכינו לכם משהו טעים לאכול בזמן הביקור, ומאפיות שמפיצות ריח נפלא לכל עבר. מכל תחום קיימים מספר סוחרים, כך שאמורה להיות תחרות ומחירים אטרקטיביים.

לאיזה כיוון אפנה?

את מי תמצאו בביקורכם בשוק: "פושון" המעדנייה/מסעדה המפורסמת מכיכר מדלן בפריז, בחרה לפתוח סניף תל אביבי ורוד במיוחד ומיקמה אותו בשוק, "לה פרומג'רי" מציעה גבינות מכל הסוגים שתוכלו לדמיין, ב"Meet Wine" תוכלו לרכוש כוס ין מ-15 ₪ ולהסתובב ברחבי השוק עם חיוך רחב יותר, השקולטיירית המוערכת "איקה שוקולד" תציעה לכם פרלינים משובחים, "Fish Shop" מציעה דגים ופירות ים טריים לקחת הביתה ובקרוב חסרי הסבלנות שביננו יוכלו לקחת את שרכשו לחנות ממול ויכינו להם את הדג במקום בצורה המועדפת. ב"פסטה פיורי" יכינו לכם מטעמים מארץ המגף, וב"Cook Store" תוכלו לרכוש מוצרים שיסיעו לכם לבשל במטבח.

פושון- עשו עלייה ורודה מפריז

לה פרומג'רי - גבינות זאת החולשה שלי

"בורקס פוני" הוותיק מרחוב העלייה, ב"רושדי אוכל דרוזי" יהיו עם סירים מלאים בכל טוב, "מרינדו בשר מהגולן" יציגו בשרים משובחים, "פורל הדג" של דרור פילץ מחזיר את דגי הפורל למרכז הבמה, "פרימו מעדנייה איטלקית" תחסוך לכם את הסחיבה ארצה של מוצרים בביקור הבא באיטליה, אצל "אנשי הזית" תוכלו לרכוש שמני זית מגוונים, ב"ניו יורק דלי" יכינו לכם סנדוויץ' מושקע, "פלאטאס" יקררו אתכם עם קרטיבים טבעיים, וב"קוקיס" תקבלו מנת סוכר יומית. והרשימה עוד ארוכה וטעימה.

Meet Wine - הרבה יותר כיף להסתובב עם כוס יין מלאה

פרימו - יחסכו את הנסיעה לאיטליה

פיש שופ - בקרוב תוכלו להכין את מה שתרכשו במקום

יש לקחת בחשבון שלא כל בתי העסק נפתחו (לדוגמה: דוכן הראמן של אהרוני, החומוס של אבו חסן, דוכן ההמבורגרים של המיט בר, סניף חדש של מזרח ומערב ועוד), וכי השוק כולו עוד בסוג של הרצה, בכל זאת נפתח לקהל הרחב רק אתמול.

ניו יורק דלי - אני בתל אביב או בניו יורק?!

ככה הייתי רוצה שהכל יהיה מסודר אצלי בבית

כחובבת שווקים, הבעיה באלו הלא מקורים, היא התלות הבלתי נסבלת במזג האוויר. או שאני חוזרת הביתה ספוגה בזיעה או ספוגה מהגשם, בהתאם לעונות השנה. אין ספק כי שרונה מרקט פותר בעיה זאת. תקרת הזכוכית השוטפת את המקום באור יום, יוצרת תחושה כאילו למרות שאתם בפנים, אתם מטיילים בחוץ. יתרון נוסף הינו שעות הפתיחה הארוכות (עד 23:00 בלילה בימי חול), בהחלט מקל על מי שמסיים יום עבודה מאוחר וצריך לרכוש כמה דברים , או רוצה לזלול בזריזות משהו טרי.

שמעתי בחדשות הבוקר כי גל חום עומד לפקוד את מחוזותינו, לפחות אני יודעת איפה אני אערוך את הקניות לסוף שבוע.

יום טעים ונעים שיהיה

שרונה מרקט: רח' קלמן מגן 3, תל-אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 09:00-23:00, ו' 08:00-18:00, ש' 09:00-23:00. http://saronamarket.co.il/he

#כוכביתמבקרת

Featured Posts