דיוק יפני, אהבה ישראלית - מידן סיבוני

לפעמים שומעים שמועות על אנשים. אף פעם לא ברור מה נכון ומה לא. בחודשים האחרונים הגיעו לאוזניי לא מעט שמועות על הסושי של מידן סיבוני. אנשים שהיו באירועים פרטיים, בהם הוא הוזמן להיות השף, זכו לטעום את היצירה ולא הפסיקו לשבחה.

למידן התוודעתי באינסטגרם. יום אחד נתקלתי באחת מיצירותיו על גבי ריבועי המדיה החברתית, האסתטיקה והדיוק הממו אותי. רציתי לראות עוד. בשלב זה לא ידעתי אם טעם המנות ישתווה ליופיין, אבל נקודה זאת היתה ברורה בזמן צפייה בצוות השופטים של ״משחקי השף״, אלו התענגו על כל ביס שהוא הכין עבורם.

Attachment-1 (34).jpeg

מידן סיבוני - מאסטר סושי בפעולה

שנתקלנו במידן בפסטיבל ירדן וינטג׳ לפני כחודש, הוחלט להזמינו לבשל עבורנו באירוע פרטי מצומצם. הערב המופלא הזה נערך רק אתמול, ואני כבר התעוררתי עם צורך לחלוק את הבשורה עם כולם, כאשר זיכרון הטעמים השונים שחוויתי עוד ברורים לי (אפילו כמויות הסאקי לא הצליחו לטשטשו). למרות שנראה לי כי מדובר בזיכרון שיישאר עימי עוד זמן רב.

Attachment-1 (35).jpeg

מידן שוקד על הכנת גיוזת צלופח לפתיחה – מחשבה מקורית ומאוזנת

מידן פתח את הארוחה עם גיוזת צלופח וכרישה שקודם נצלתה, כדי ליצור קאנצ׳ בנגיסה, ואז קיבלה אידוי קל. זאת הוגשה בכף קטנה, עם רטבים פרי יצירתו של מידן. אותה מחשבה מקורית, בין אם בצורת ההגשה, ובין אם בשילוב הטעמים - הובילה כל מנה שהוא הכין עבורנו.

Attachment-1 (32).jpeg

טונה צרובה וחציל – יפן וישראל בביס אחד

טונה צרובה עם קראסט תבלינים אסיאתיים, חציל על האש, מלפפון ואיולי אנשובי, הגיעה אחרי. האיזון במנה היה יוצא דופן וכולנו הסתכלנו אחד על השני, מאושרים ומודים על קיומו של הערב. לצד צפייה (וצילום אובססיבי של כל מה שהשף מכין) של הכנת צלחת הסשימי היפה שראיתי, מדגים טריים כמו טונה בלו-פין, בטן סלמון, טורו (החלק האמצעי של פילה טונה אדומה) ועוד, קיימנו עם מידן לא מעט שיחות על האומנות שהוא מעביר לצלחת. אני ניסיתי לברר אם הוא פועל לפי תפריט מוכן מראש (כי לא ראיתי אחד כזה באזור), מידן ישר ענה ״אני לא מתכנן מראש תפריט. אחד מגורמי ההנאה עבורי, היא היכולת ליצור במקום ולהתאים בו ברגע את האוכל לאנשים״.

Attachment-1 (33).jpeg

צלחת סשימי של מידן – טריות ודיוק זה שם המשחק

למזלנו הוא המשיך ליצור, כל עוד לנו היה מקום להמשיך לאכול. ובין טורו צרוב על הגריל עם רוטב פונזו וסלט עלים מתובל בשבבי בוטנים חריפים, לבין טרטר טורו עם שאלוט וג'ינג'ר, על מצע אבוקדו עם אצות טמפורה, וטוביקו שחור, רוטב סויה לבנה ודאשי ולמעלה "קשקשי" צנונית (נסו להגיד את התיאור הזה שלוש פעמים ברצף), הוצאו לשולחננו מגוון רולים של סושי נרחב, ואם יורשה לי, ומטורף.

Attachment-1 (31).jpeg

טרטר טורו – השאיר אותנו שוב ללא מילים

Attachment-1 (29).jpeg

טורו צרוב עם סלט עלים – לא פלא שמדובר בפיסת הדג הנחשקת ביותר ביפן

הבעיה היחידה עם האוכל של מידן, שאין אותו בסביבה באופן שוטף. עכשיו גם לא ברור לי איך אוכל לאכול סושי במחוזותינו שוב, ולא להשוות ליצירות המופת שיצאו תחת ידיו. צריכה בזריזות לחשוב על סיבה לאירוע פרטי הבא, יום הסושי הלאומי החל ב-18.6 יכול להוות תירוץ מופלא.

Attachment-1 (30).jpeg

רולים "רגילים" של מידן סיבוני

מידן סיבוני – 054-6493242 אירועים מ-400 ₪ לאדם.

#כוכביתממליצה

Featured Posts