השף תומר אגאי

את תומר אגאי הכרתי בזכות שכנים זללנים שלקחו אותי לסנטה קתרינה כבר בשבוע הראשון לפתיחתה. מאז, סנטה קתרינה הפכה להיות מהמסעדות האהובות עליי ותומר ללא ספק מהשפים האהובים והמוערכים בעיניי. אני תמיד נהנית לשבת על הבר של סנטה קתרינה, לצפות בו מכין מנות ולפתח איתו שיחות פילוסופיות על אוכל ועל החיים. על כן, שמחתי לראיין אותו:

Attachment-1 (28).jpeg

תומר אגאי - מהשפים האהובים עליי

איך הגעת למטבח?

"בגיל 21 הייתי בהודו והתחברתי לבחור בשם קרלו לאי בגואה. שנגמר לנו הכסף, נסענו לעבוד אצל אמא שלו. שהגענו הבנתי שהיא השפית ב- Four Seasons. עבדנו קצת במטבח, הרווחנו כסף והמשכנו לטייל. מאוחר יותר קרלו התחתן עם חברה טובה של מי שהיתה אז בת זוגתי, עבר ארצה ופתח מסעדה איטלקית מופלאה בשם "מילאנו", בגן-העיר. אחרי עבודה במטבח במילאנו עברתי ל”טפאו”. שם התקדמתי לניהול המטבח. לאחר מכן עברתי ל”אונמי”, “אודאון” ולעוד כמה מטבחים, ואז הגעתי ל"לוקאס". שם הכרתי את מיכאל גרטופסקי. כאשר מיכאל פתח עם יונתן רושפלד את הרברט סמואל בתל-אביב, הוא קרא לי להצטרף. ערב אחד יונתן לקח אותי לשיחה ואמר לי "יש לך יד ברזל אבל אתה ליצן". זה היה רגע מכונן מבחינתי והבנתי שאני צריך להחליט אם אני עושה עם המתנה הזאת משהו.

אחרי חצי שנה, יצאתי די בסערה (באמצע סרוויס) ונסעתי לסטאז' ב: L'Atelier בפריז (בעזרתו של יונתן רושפלד). במהלך ששת החודשים שלי שם, הבנתי כמה אוכל זה דבר מדהים ומאותו רגע הייתי בחיפוש מתמיד אחרי "המטבח". טיילתי בכל איטליה ובישלתי עם כל סבתא ששמעתי שהניוקי שלה אלוהי והסכימה להכניס אותי למטבח שלה. בישלתי ובישלתי. לאחר השיבה ארצה, עבדתי בכמה מסעדות. אבל עברתי משבר, לא חשבתי שאני רוצה להמשיך לבשל. אז מיכל אנסקי הכירה ביני לבין חיים כהן, לפני שהוא פתח את יפו תל-אביב. נפגשנו לראיון ואני בכלל עשיתי פוזות, אבל הוא ראה מעבר וככה הגעתי ליפו תל-אביב. יום אחד הוא ראה אותי מפלט לוקוס, התרשם וככה התחלנו להתחבר.

חיים הרים אותי. הוא נתן לי להרגיש שאני אחראי על המסעדה. הוא השקיע בי. דיברנו, ואכלנו יחד כמעט אחרי כל משמרת. כאן התחיל קשר שהיה לי ברור כי ישפיע על כל חיי. עד אז היה לי מאגר ידע עצום בנוגע לאוכל, אבל לא היתה לי אמירה, מעין פרסונה קולינרית מרוקנת. חיים כהן היה זה שלימד אותי, כיוון אותי ועזר לי להבין מה אני רוצה לבשל."

Attachment-1 (26).jpeg

תומר ודגים נאים - שילוב מנצח

נראה שסנטה קתרינה הפכה בזמן קצר יחסית ליקירת המבקרים והמבקרים במקום, זה מלחיץ?

"לא ציפתי לזה. זה בהחלט התעלה מכל הציפיות. וזה מלחיץ. כי אתה לא רוצה שזה יגמר. לי כיף, ללקוחות כיף, והסימביוזה הזאת היא התגשמות כל חלומותיי. המחשבה שזה אולי יסתיים, מפחידה".

בעידן של מדיות חברתיות איפה אפשר למצוא אותך?

"אני פעיל גם באינסטגרם וגם בפייסבוק, אבל משתמש בהם באופן מאוד קצוב. אני לא רוצה להלאות את העוקבים שלי. מעלה רק דברים שאני ממש מתלהב מהם."

Attachment-1 (25).jpeg

באינסטגרם של תומר

מי המסעדה / שף שאתה מעריך במיוחד (פרט לחיים כהן)?

""ברוט" בנחלת בנימין. בגלל האומץ. לפתוח איזה בקבוק שהם רוצים, לבשל אוכל לא בחובה חברותי."

מה אתה הכי אוהב לאכול?

"פארידה מהים. "

מה הדבר הכי מוזר שאכלת?

"קיפוד. ביפן. מאוד טעים".

מה לא תאכל לעולם?

"כלב, חתול וקוף".

Attachment-1 (27).jpeg

יש עוד הרבה מה להכין כאן - תומר בסנטה קתרינה

יש כבר מחשבות על מה הלאה?

מוקדם מיד להמשך. רוצה שעכשיו ימשיך, יש לי עוד מלא מה לעשות כאן."

מזל, כי יש עוד הרבה מה לטעום תחת ידיו המוכשרות של תומר.

//רוית שם-טוב

#כוכביתמארחת

Featured Posts