משאית חונה - טראק דה לוקס

פרט ל"אוטו גלידה" שהיה מסתובב בשכונת ילדותי ומשמיע מוזיקה מעט קריפית, אין כרגע אישור למשאיות אוכל בישראל. למיטב הבנתי יש חוקים נגד העניין. משהו שקשור לחום וליכולת שמירה על טיבו ואיכותו של האוכל. עד שיימצא לעניין פתרון, האנשים מאחורי פונדק דה לוקס ביפו, מצאו פתרון יצירתי: למה לזוז ממקום למקום (ולנסות למצוא חנייה, בטח ובטח בתל אביב) אם אפשר לחנות במקום אחד. אז הם העמידו משאית בלב מסעדתם החדשה במרכז תל אביב, וממנה מאכילים (בזריזות) את כל מי שבא לבקר.

משאית.jpg

טראק דה לוקס - משאית אוכל בלב המסעדה

מאז פתיחת המקום לפני כחודש, הגעתי כבר שלוש פעמים, משמע - מאוד התחברתי למקום. היו שאמרו לי כי הם פחות התחברו, אבל יש לי תחושה שהיתה להם ציפייה לקבל משהו אחר. אז כדי לבצע תיאום ציפיות, שאתם מגיעים לכאן, אל תצפו למסעדה, במקרה הטוב זה דיינר אמריקאי, אבל בסופו של יום זאת משאית אוכל שמחה, שלא מתיימרת להיות מעבר.

זאת משאית אוכל שמתמחה בבשר, הרבה בשר ולא מעט בייקון, הבית של המכשפה באגדה של עמי ותמי מבחינתי. ריבת בייקון לצד פראצל נפלא ומפזר שבבי בייקון על גלידת וניל וסירופ מייפל. מח קולינרי שהוגה חיבור בין בייקון ומתוקים, לא יכול להיות דבר פרט לסיפור אהבה מבחינתי.

פראצל.jpg

ריבת בייקון - סיפור אהבה

ובכלל, כל מה שמוכן כאן מחזירונים מטופל בצורה נפלאה. בטן החזיר, היא חלום לאוהבי הז'אנר והספייריבס יגרמו לכם ללקק את האצבעות (תרתי משמע). בשתי המנות יש רוטב מתקתק המחמיא מאוד לבשר השומני. המנה שזכתה להכי הרבה צילומים ברשתות החברתיות, מאז פתיחת המקום, היא ללא ספק מנת הפנקייק עם כתף חזיר מפורק, קרם פרש, פלפל חלפניו ומייפל. זאת גם היתה המנה הראשונה שניסיתי כאן. אומנם היא טובה, אבל למרות הויזואליות האטרקטיבית, היא דווקא החלשה מכל מנות החזיר המוגשות כאן.

בטן חזיר.jpg

בטן החזיר - חלום לחובבי הז'אנר

פנקייק.jpg

פנקייק פולד פורק - טעים אבל עוד יותר מזה, מהווה ויז'ואל אטרקטיבי

שלא יהיה לכם ספק, יש כאן הרבה מעבר לבשר חזיר (אחד מביקוריי היה אפילו עם שתי חברות שלא נוגעות בחיה). בין השאר בתפריט תמצאו: קורנדוג, נקניקיית בקר בבלילת קמח תירס לצד חרדל חריף, אווז, לשון עגל (פיקפקתי בהתחלה, אבל מדובר בנתח טעים) בריסקט ועוד. יש גם אופציות לעוף. פרט לעוף המוגש בסלט הקיסר, שהיה רך ועסיסי, למנות העוף פחות התחברתי. במיוחד לכנפי העוף, משהו ברוטב והכנפיים לא השתלב לבלוטות הטעם שלי. למרות שחשוב לציין כי זאת מנה שמעולם לא אהבתי. אומנם אני קרניבורית מדופלמת, אבל עדיין מראה הכנפיים מעולם לא היטב עימי ובהתאמה טעמם.

אווז.jpg

אווז - לא רק בשר חזיר

קורנדוג.jpg

נקניקיית בקר בבלילת תירס - מהנה

גם מהתוספות לצד הבשר נהנתי, כוכבי הזהב היו ללא ספק הנאגטס מזנב שור מפורק בעישון ממושך - אחת המנות המוצלחות והממכרות שיצא לי לזלול לאחרונה. והמק אנד צ'יס (עם אפשרות לתוספת של קוביות בייקון קטנות). אומנם מנה שיכולה לגרום להתקף לב עם כמות הכולסטרול הטמונה בה, אבל לפחות למות עם חיוך.

נאגטס.jpg

נאגטס זנב שוב - מעולים וממכרים

מאק אנד ציס למות עם חיוך.jpg

מק אנד צ'יס - למות עם חיוך

השילוב של אוכל פשוט וטעים, שומן, מחירים שפויים (גם בגזרת האלוכוהול), צוות מסביר פנים, זריזות ביציאת האוכל ומיקום מרכזי, הם מספר לא קטן של סיבות לבקר כאן שוב ובהקדם.

טראק דה לוקס, בן עמי 13 (כיכר דיזינגוף), ת"א. 03-6296363

#כוכביתמבקרת

Featured Posts