לחם אהבה - אדון שיפון

אתגר פליאו 30 הגיע לסיומו (אצלי הסתיים ב28 יום), והצורך בלחם ראוי התעצם. למזלי ממש בימים אלה פתח אורן חג'ג', AKA - אדון שיפון, את משכנו הקבוע באלנבי. את הלחם של אורן, הכרתי לראשונה בתוך מרובעי האינסטגרם, הגורמים לי לרייר בכל העלאת תמונה חדשה. בעבר הייתי צריכה לטעום אותו בשוקי איכרים שונים בעיר וכמובן בסלסלת הלחמים המשובחת של 'טוטו' המחודשת.

עכשיו הוא כאן, ואם יורשה לי להמר על זה, מדובר במוסד שעוד יתפתח וישאר איתנו לשנים רבות.

IMG_448183273.JPG

אדון שיפון - מוסד חדש

אורן משתמש במנעד נרחב למדי בלחמים שלו: שיפון, שיבולת שועל, חיטת כמוט (קרובה רחוקה של חיטת הדורום), חומוס אתיופי טחון עם תבלינים (שאני מחכה לטעום כי נראה לי שזה האחרון בסיס אולטימטיבי לסנדוויץ'), ועוד רבים וטובים. אבל אין ספק לכל מי שפגש את אורן, או נכנס לבולנג'רי החדש שלו, כי התבלין בו הוא משתמש יותר מכולם (וסליחה על הרגשנות הלא אופיינית לי), הוא הנשמה שלו.

זה יהפך עוד ללחם

זה עוד יהפוך ללחם

מאדריכל שהעביר את ימיו בשגרה האופיינית למרביתנו, אורן הוציא את אהבתו לחיים והראה כי המשפט המהדהד מהסרט שדה החלומות: "If you build it they will come" הוא מהמוצדקים שנאמרו (זאת במיוחד לאור התור המשתרך סביב המקום החדש בצהרי שישי).

IMG_448183202.JPG

אם אתם מתבלטים איזה לחם לרכוש - יש כאן מגוון נרחב: בין לחמים ולחמניות מסוגים שונים, שיפון 70% ו-90%, לחם עם תאנים ואגוזים, ובימי חמישי ושישי גם תמצאו כאן לחם סלק, לחם תרד ומגוון מיוחדים אחרים - תוכלו לשבת באחד מכשישה שולחנות קטנטנים במקום, ללגום קפה מצוין ולנסות צלחת לחמים עם מטבלים שכוללים פסטו, טחינה גולמית ואגוזים, ריבה, וחמאה (אלו כולל השתייה עלו לי 37 ש"ח). גם גבינות נפלאות של משק "עפאים", תמצאו כאן לצד הלחם.

צלחת לחמים - יעזור להתלבטות

צלחת לחמים - תעזור להתלבטות

'אדון שיפון' הינו המקדש האולטימטיבי לקמח ולפחמימות. אבל חשוב מזה, מדובר במקדש לאהבה עצומה של אדם אחד. מעין ההוכחה כי אם רוצים ואוהבים אין דבר שיעמוד שפנינו (גם לא דיאטהֿ).

אדון שיפון - מקדש לקמח וללחם

אדון שיפון - מקדש לקמח וללחם

אדון שיפון - אלנבי 48, ת"א. ימי א-ה' 8-18:00 ובשישי עד הלחם האחרון - סביבות 14:00 (ממליצה לבוא מוקדם)

#כוכביתמבקרת

Featured Posts
Recent Posts