ארוחה פליאוליתית ב-NG

אחרי הפסקה (מושחתת), חזרתי לפני כשבועיים לפליאו. ועל כן בשלושים יום הראשונים אני מחמירה מאוד בכל הקשור לאוכל. אין חטאים, אפילו גרגר אורז (תרתי משמע) לא תמצאו בצלחת שלי. על כן ששמעתי כי מוסד הבשרים הוותיק NG מתחיל להגיש תפריט פליאוליתי בכל יום שני, מיהרתי להזמין מקום על הבר.

IMG_446480915.JPG

תפריט פליאוליתי כל יום שני ב-NG

נראה לי רק הוגן, אם טבעונים מקבלים תפריטים מיועדים, שגם אנחנו הפליאוליתיים נזכה לאותה התחשבות (שלב הבא אולי להכניס למסעדות/ מאפיות לחם טחינה פליאוליתי). ואכן, אחרי הביקור וטעימה של התפריט אני יכולה להמליץ (בפה מלא) לכל חברי שעברו לתזונה פליאוליתית, או לאלה שהם "סתם" קרניבורים, להגיע באחד מימי השני הקרובים.

IMG_446480534.JPG

ראמפ סטייק – גם הוא נכלל בתפריט הפליאוליתי של NG

עבור 185 ₪ לסועד, תזללו כ-600 גרם בשר לכל אחד עם תפריט מגוון ופליאוליתי (כמעט) למהדרין. התפריט כולל טרטר חלקי פנים טלה, סינטה, ראמפ סטייק, סלט נתחי ברווז, אסאדו, ספריבס טלה וסורבה פירות ללא סוכר.

IMG_446480345.JPG

סלט ברווז מעושן – מהמעניינות וטעימות בתפריט

בעוד איני מעריצה גדולה של חלקי פנים, הטרטר היה טוב, הרבה בגלל התיבול המצוין והצירוף של לב וכבד של טלה עם חתיכות שייטל, עגבניות, מלפפונים, צנוברים ויוגורט. מכל המנות, הליידי סינטה היתה המנה החלשה של הערב. זאת כי ההגשה על צלחת רותחת שדורשת צריבה של הסועד, היא אומנם רעיון מעולה, אבל הוצאתו לפועל, לדעתי, לא עובדת. הסיבה טמונה בכך שמקור החום לא ממשיך לחמם את הצלחת עם הוצאתה מהמטבח, ואם אתם בלב שיחה (כמו שאנחנו הקשקשניות נוטות לעשות) המנה והחוויה קצת מתפספסות. מה שמציל אותה היא איכותו של הבשר.

IMG_446480143.JPG

נתח אסדו משובח – תופ"א שהוגש לצידו לא הולך כ"כ עם פליאו

אחריה הגיע תורו של הראמפ סטייק. מוגש מידיום רייר ולצידו עגבניות. הבשר היה עסיסי וטעים. מנת נתחי ברווז מעושן עם קלבדוס ואניס (זה האחרון למזלי לא מורגש במנה), בסלט של עשבים קצוצים וחתיכות פומלה ותפוז, היה מושלם. הטעמים כאן החמיאו אחד לשני, וזאת מנה קלילה שמכינה אותך למנות הכבדות יותר בארוחה, שיגיעו לאחר מכן: נתח אסדו עסיסי וספריבס שמנמנות. כבר שהגענו לזו האחרונה ביקשנו לקבל מנה מוקטנת כי היינו כבר מפוצצות. ועל הקינוח ביקשנו לוותר. למה שאהרוס את טעמי השומן שמילאו את פי בטעמי סורבה???

IMG_446479713.JPG

ספריבס עסיסיים ושומניים – רציתי להשאיר את הטעם בפה

NG – אחד העם 6, נווה צדק, תל-אביב. 03-5167888.

//רוית שם-טוב

#כוכביתממליצה

Featured Posts
Recent Posts