מקסיקני בוער - Los Burning Tacos

יש לי חולשה לאוכל מקסיקני. מה יכול להיות רע שמצרפים יחד תירס, בצק, אבוקדו, גבינה, עגבנייה, שמנת, פלפל צ'ילי, ועוד כמה מטעמים?! הקלילות באוכל מקסיקני, מאוד מתאימה לאזורנו הלח (בימים נורמאליים, ולא בחורף ההזוי שהסתער עלינו). אבל עם זאת ולמרות שמצרכים טריים ליצרית הארוחה מקסיקנית טעימה תמיד בנמצא בסביבתנו, עוד לא קם כאן מוסד מקסיקני ראוי בשנים האחרונות. על כן ששמעתי על פתיחת Los Burning Tacos באלנבי (אותם חבר'ה שהפעילו את דוכן האוכל המקסיקני בתדר), רק חיכיתי ללקיחת הפסקה בפליאו ולטעום טאקו או שניים.

מוצ"ש בערב, שתי הזללניות ואני קפצנו לבקר במקום שנפתח על חורבתו של ה"Deli" בכניסה למועדון ה"Deli". המקום קטנטן ומכיל כ-8 מקומות על הבר מרכזי (מעברו נמצא "המטבח" ממנו פועלים הבעלים/שפים/ ברמנים/ מלצרים מיכאל גורביץ' ואיתמר לוינסון) , עוד כמה מקומות על בר אחורי, וכמה שולחנות בחוץ. יותר דוכן אוכל ממסעדה. מה שבעיני מוסיף קסם למקום.

Los Burning Tacos.jpg

לוס ברנינג טאקוס – דוכן אוכל מקסים

התחלנו עם טקילה ליים חזקה (31 ₪) ובלאדי מריה (בלאדי מרי על בסיס טקילה) חרפרפה (31 ₪). לצידם נאצ'וס תירס ושלושה מטבלים: סלסת עגבניות (17 ₪), גבינה מותכת וגוואקמולי (6 ₪ לכל אחד). המטבלים היו טובים, אבל אין ספק כי הנאצ'וס תירס המוכנים כאן (כמו מרבית האוכל והרטבים במקום) היו התחלה משובחת. טעם התירס היה מורגש בכל נגיסה וכן הטריות של הנאצ'וס עצמם. יותר טעים מה"תפוצ'יפס-נאצ'וס" שמקבלים במרבית המקומות.

נאצוס מצוינים המוכנים במקום.jpg

נאצ'וס – כמה פשוט ככה טרי וטעים

סביצה מוסר ים - איזה כיף שיש עוד נאצוס.jpg

סביצ'ה מוסר ים – שמחתי לקבל עוד נאצ'וס

המשכנו עם סביצ'ה של מוסר ים, שנקצץ עם בצל סגול, עגבנייה, פלפלים וכוסברה (36 ₪). הוא היה נחמד מאוד. אני הייתי מרוצה שהוא הוגש עם עוד נאצ'וס לצידו. לאחר מכן הזמנו את "התירס שלנו" (17 ₪). קלח תירס משופד, שמול עיני יושבי הבר עובר שריפה קצרה במבער ידני (אולי צריך לקרוא למקום לוס ברנינג תירס?!), נמשח במיונז, ונעטף בתערובת מיוחדת שמכינים כאן. לא היו מוכנים לגלות את הסוד מאחורי התערובת, אבל נראה שהוא כולל גבינה, אבקת צ'ילי וליים. מדובר במנה מדהימה. התירס העסיסי, והתערובת המשוחה עליו, הם שילוב ממכר. לדעתי מדובר במנה שעוד תהפוך לקאלט.

תשרוף לי תירס.jpg

תירס מקסיקני – מקסיקני בוער

התירס המוכן - מנה שעוד תהפוך לקאלט קולינרי.jpg

התוצאה הסופית – מנה שעוד תהפוך לקאלט

ניסנו גם את הקסדיה (29 ₪), שהיתה נחמדה. בעיני היתה זקוקה לקצת יותר טעמי גבינה ופחות טעמים של פלפלים. עברנו לשלב הטאקוס והבוריטוס. יש כחמישה מילויים שונים ואז נותר לבחור האם חשקתם בטאקוס או בבוריטוס. אנחנו ניסינו שני טאקוס ( 3 במנה) ובוריטו אחד. בטאקוס ניסינו "אל פסקאדור" (39 ₪) שהוא שרימפס, ומהמיוחדים ניסינו מילוי של בטן חזיר (39 ש"ח). החזיר היה מתובל בחרפרפות, ורטביו נזלו על היד (ממש לא דינר לדייט), ואנחנו ליקקנו את האצבעות, תרתי משמע. גם השרימפס היה טעים. זכה לתיבול מדויק. הקינוח שלנו היה בוריטו בקר (38 ₪), שהיה חריף ומלא בטעם. היתרון כאן שלא מוסיפים לבוריטו אורז (כמו במקומות רבים), וכך טעמי הבשר לא נעלמו.

קסדיה - הייתי שמחה ליותר גבינה ופחות פלפלים.jpg

קסדיה - הייתי שמחה ליותר גבינה

טאקוס שירמפס - תיבול מצוין.jpg

טאקוס שרימפס – מצוין

טאקוס חזיר - ללקק את האצבעות תרתי משמע.jpg

טאקוס פורק – ללקק את האצבעות

לא היה לי פשוט למצוא אוכל מקסיקני כל כך טעים ולחשוב שלמחרת היום אני חוזרת לשגרת הפליאו שלא מאפשרת לי אכילה של תירס, או קמח ל-30 יום הבאים. אבל לשמחתי בגלל כמה אירועים קולינריים (ועצם העובדה שאני אדם ללא עמוד שדרה), החלטתי לדחות את החזרה לפליאו בשבוע, משמע הייתי חייבת לשוב לביקור חוזר. הפעם האוכל היה פחות אחיד.

אנצלדה - פחות מוצלח.jpg

אנצ'לדה – החלשה בתפריט

הנאצ'וס להם חיכיתי כל כך, היו מטוגנים מידי (למרות שזה לא הפריע לנו לסיים אותם עד הפירור האחרון). ניסינו הפעם אנצ'לדה (שלא היתה בנמצא בביקורי הראשון) וקצת היה חבל לי שהיא היתה בביקור הזה (37 ₪). זאת היתה אנצ'לדה צמחונית, שהוגשה חצי פתוחה, מעליה שמנת ולצידה שעועית שחורה. לא היו במנה מספיק טעמים, ואנצ'לדה לא קיבלה את זמנה הראוי בתנור, כך שהטורטייה לא היתה קריספית מספיק. כיוון שלא היה שוב בטן חזיר, לקחנו טאקוס בקר שהיה שוב מלא בטעמים שניגרו על אצבעותינו. והשאירו טעם טוב בפה, עד לפעם הבאה.

טאקוס ביף.jpg

טאקוס ביף – הטאקוס בלוס ברנינג טאקוס הם חובה

Los Burning Tacos – אלנבי 47, ת"א. א-ה 12:00-02:00 ובוסף שבוע עד 04:00 (עם הפסקת צהרים קצרה בשבת).

#כוכביתמבקרת

Featured Posts