סביב הטאבון - סנטה קתרינה

יש לי מנהג לאסוף חברים בכל פינה. צורך בלתי נשלט לבניית משפחה אלטרנטיבית (ייתכן ומגיע מעצם היותי בת יחידה). בשנה האחרונה אני מוצאת כי לא מעט מחבריי הכרתי בדרך ישירה או עקיפה מריבוע תמונות האינסטגרם. קהילת פודיז האינסטגרמרית בישראל אקטיבית מאוד, ואין כיף גדול יותר מלהכיר זללנים כמוני, שתחביבם הוא ללא ספק אוכל. בין אם מדובר בלבשל, לאפות, לארח או לצאת לאכול. אפילו שכנים מקסימים הכרתי בזכות שיתופי תמונות האוכל, ולפני קצת יותר משבוע הם לקחו אותי לזלול ב"סנטה קתרינה" החדשה.

IMG_443281092.JPG

סנטה קתרינה ברחוב הר סיני למרגלות בית הכנסת הגדול

סנטה קתרינה (על שם המנזר בסמוך להר סיני. והר סיני הוא שם הרחוב הקטן במתחם בית הכנסת הגדול בתל אביב בו התמקמה המסעדה), נפתחה על-ידי תומר אגאי שעבד בשנים האחרונות אצל חיים כהן ב"יפו תל-אביב". נראה כתומר התחבר לטאבון שניתן למצוא בזו האחרונה, ומטבח המקום החדש, סובב ברובו סביב טאבון גדול הממדים במטבח הפתוח בצמוד לבר (לשבת בקרבתו בימים אלו של הקור בהחלט נעים, אך מעניין יהיה עניין הישיבה על הבר לצד הטאבון בחום הקיצי והמהביל של תל אביב).

IMG_443280937.JPG

הרוב סובב כאן סביב הטאבון

בייגלה מהטאבון (12 ₪), היה הפריט הראשון שטעמנו מהתפריט. לצדו זעתר ממזרח ירושלים (מוגש בתוך חתיכת עיתון, ממש כמו הזעתר הנקנה בירושלים – אבל הייתי מעדיפה לוותר על צורת ההגשה הזאת שהיא אומנם מקסימה אך לא נראית לי הגיינית במיוחד) וקערית גרגירי חומוס נימוחים.

IMG_443280823.JPG

בייגלה מהטאבון – הזעתר הירושלמי לא זקוק לקרעי העיתון

לראשונות החלטנו לנסות מנות שלא עברו בטאבון: נתחים נאים של אינטיאס עם פלחי עגבניות, בצל ירוק, ועירית (42 ₪) היו לימוניים ונפלאים. מדובר בדג טרי מאוד שלא זקוק להרבה משחקים. לאחר מכן הגיעה מנה של קובהניה (בשר טחון נא עם בורגול) שכאן מוכן מפילה בקר ומוגש על מצע חרדל (42 ₪). הבשר עצמו היה טרי וטוב, אבל לי אישית היה מושפע מידי מטעמי החרדל החזקים (אז דאגתי לדגום ללא החרדל). הקרניבורים איתם ביקרתי, נהנו כל כך שדאגו להזמין את המנה שוב.

IMG_443280650.JPG

אינטיאס נא – גם מחוץ לטאבון טעים כאן

IMG_443280732.JPG

קובהניה מפילה בקר – אני הייתי שמחה לפחות חרדל

מקטגוריות הדגים ניסינו גם קציצות לוקוס שהגיעו על תבשיל חומוס ומנגולד חמצמצים (54 ₪). מנה מצוינת עם קיק לימוני מהנה. גם מנת הקלאמרי שהוגשה לצד פלפלים שנצלו בטאבון, בזיליקום ויוגורט סמיך (48 ₪), היתה נפלאה. ושוב הוכיחה שמוצרי גלם איכותיים, לא צריכים שטיקים מיותרים.

IMG_443280351.JPG

קציצות לוקוס על מנגולד וחומוס – מצוין

IMG_443280498.JPG

קלאמרי נפלא – חומרי הגלם מדברים בעד עצמם

אחרי שכל הערב נעצנו עיניים בטאבון, היינו חייבים לטעום גם לחם בעג'ין (44 ₪). פיצה עם בשר טחון מתובל בבהראט ובצל מטוגן, ואחרי זאת יוצאת מהתנור מפוזרים עגבניות טריות, עלי נענע וכוסברה. מדובר בפיצה נפלאה, שטעמי בשר הטלה העזים ממלאים את הפה והרוטב ניגר על היד. מנה נוספת היתה צוואר טלה וירקות שורש (44/89 ₪). הבשר היה רך וטעמיו התעצמו מחום התנור בו בושלו לילה שלם. כולנו אמרנו בפה מלא (תרתי משמע) כי הכל טוב יותר אחרי ביקור בטאבון.

IMG_443279751.JPG

לחם בעג'ין – טעמי הבשר עזים וטעימים

IMG_443280248.JPG

צוואר טלה וירקות שורש – הכל טוב יותר בטאבון

מעבר לאוכל הטעים במקום, יש משהו קסום בפינה הקטנה שנוצרה כאן. אווירה נפלאה. על כן מיהרתי לשוב. בביקור השני, הלכתי עם חברה מאותגרת קולינרית (וזה בלשון המעטה). אני נהניתי ממרק חצילים מצוין שחימם כל עצם בגופי אחרי הקור המקפיא שנפל על ממחוזותינו ולא יכולתי לוותר שוב על הפיצה עם הבשר. היא נהנתה מאוד מפיצת רוקה (38 ₪). פיצה עם רוטב עגבניות, גושי מוצרלה נדיבים, עלי רוקט ובזיליקום. אני אוהבת שבסנטה קתרינה הכל שקט. מאמין בעצמו ובחומרי הגלם, ללא צורך בתמיכה נרחבת של מרכיבים. זה בסדר להיות פיצת עגבניות ורוקט, אם זה מה שאת. זה אפילו בסדר גמור. גישה מרעננת לביצה הקולינרית בה אנו זוללים.

IMG_443279859.JPG

תומר אגאי – מאמין

סנטה קתרינה - הר סיני 2, תל אביב. 058-7820292

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת

Featured Posts