קרניבורים נהנים יותר ב- NG

אני שונאת חורף. אני שונאת שקר לי. אני שונאת שגשום. שונאת שאפור כל הזמן. שונאת שמחשיך כבר בחמש (יום אחד מישהו יהיה חייב להסביר לי את ההיגיון מאחורי שעון חורף). אני לא מבינה איך אני ילידת ינואר ולא יוני ילידת יוני ששמשי. אולי כי אני אוהבת לאכול לא מעט, והאקססוריז של החורף מאפשרים להסתיר את הבטן בלי להפסיק לנשום?! מדובר בעיני ביתרון המובהק של העונה הקרה.

מאז שאני חצי פליאוליתית (תלוי אם מדובר באמצע או בסוף שבוע), מרבית התפריט שלי מסתכם בבשרים. זאת אחת הסיבות לחיפוש מתמיד אחרי הסטייק האיכותי (והמדמם) הבא. חברה טובה, מעריצה מושבעת של מוסד הבשרים הוותיק NG , סיפרה כי לאחרונה התמנה שף חדש, רוברט קלוגר (לשעבר מול ים, רפאל והרברט סמואל) ואנחנו חייבות ללכת לבדוק מה קורה שם במטבח.

Photo (3).jpg

הבר הנעים של NG - קרניבורים נהנים יותר

בעוד ערב קריר במיוחד, שמחתי להתיישב על הבר החמים של NG שהיה מלא קרניבורים חייכנים (תמיד נראה כי אוכלי הבשר שמחים מעט יותר מאלה שוויתרו על ההנאה). הראשונה במנות שטעמנו היתה "גבעה ירוקה" (48 ₪). זו כללה שרימפסים ולא מעט עשבים ירוקים קצוצים, שברי אגוזים והכל ברוטב ויניגרט צ'ילי ותפוז. אין ספק כי מדובר במנה מרעננת להתחלה, אבל ניתן לצמצם בכמות הרוטב.

Photo (4).jpg

גבעה ירוקה ומרעננת

מהמיוחדים שהוצעו ניסינו את הבליני סלמון (53 ₪). חמש לביבות תפוחי אדמה קטנות, מעליהן ביצי דגים ושמנת חמוצה. עוד בצלחת הוגשו קוביות סלמון טריות ועסיסיות. מנה קלילה ומהנה לפני שהגיעו נתחי הבשר שלשמם התכנסנו.

Photo (8).jpg

בליני סלמון – משהו קליל לפני הבשר

מהבשרים החלטנו לנסות מהגזרה הקלאסית נתח קצבים (145 ₪). מדובר בנתח של 300 גר' אשר הוגש עם רוטב דמי גלאס, לצד גראטן תפוחי אדמה וצד מח עצם. בעוד מח העצם היה יבש, חיוור וחסר אופי (וחבל, כי מדובר באחד הדברים האהובים עליי), הגראטן היה טוב וקלאסי לצד נתח מסוג זה. אבל כל המסביב, היה פחות רלוונטי. הבשר עצמו היה מהטובים שיצא לי לזלול במחוזותינו. הוא היה נימוח ועשוי ברמה אופטימלית. התענגנו על כל ביס ולא רצינו שיסתיים.

Photo (6).jpg

נתח קצבים של NG – אפילו מח העצם היבש לא הרס את ההנאה

Photo (9).jpg

גראטן תפוחי אדמה – תוספת קלאסית לבשר

המשכנו עם מנה חדשה שנכנסה לאחרונה לתפריט של NG: נתח ראמפ של ואגיו (זן הפרות ממנו מוכן הקובה ביף היפני). יחסית למחירו היקר של הקובה ביף, הואגיו ב NG-אינו יקר בצורה יוצאת דופן. וכאן תוכלו להתענג על הנתח האיכותי בעלות הגיונית של 160 ₪ ל-300 גרם (זול יותר מטיסה לחו"ל כדי לטעום מהקובה הנחשק), וזאת בזכות עדר שיובא ארצה.

028.JPG

ראמפ ואגיו – שונה ואיכותי

לצד כל הבשר, שתינו יין מלבק ברברה נעים מיקב ישראלי בשם דדה (Dadah), שהומלץ בחום על ידי הברמנית. במהלך כל הערב היא סייעה בכל התלבטות והכירה כל אלמנט בתפריט. השירות המצוין, הצטרף לאוכל הטעים, הבשר האיכותי ולאווירה הנעימה מאוד במקום. בעקבות גל הקור הנוכחי שפקד אותנו, נראה שאזדקק לשוב ולאכול לא מעט בשר כדי להתחמם.

NG – אחד העם 6, ת"א. 03-5167888

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת #מסעדותמומלצותבתלאביב #מסעדותבתלאביב

Featured Posts