840 טעמים בגליל - סדרת סדנאות של שפים אצל ארז קומרובסקי

בית הספר לבישול גלילי של השף והאופה ארז קומרובסקי, כבר בן 7, ועבור החגיגה משיק ארז את 840 טעמים: סדרת מפגשי-בישול יצירתיים במתת בהם יתארחו מיטב השפים. פירוש השם לסדרה מגיע כיוון שהישוב מתת בו נמצא בית הספר, קיבל את שמו מההר עליו נבנה. גובה ההר הוא 840 מטרים מעל פני הים וערכו של השם "מתת" בגימטריה הוא 840.

840.jpg

840 טעמים- חגיגת סדנאות אצל ארז קומרובסקי

לא מזמן יצא לי לבקר במתת בבייתו של ארז ולטעום ממטעמיו. זאת בהחלט חוויה שמצדיקה את הנסיעה לצפון הרחוק (נחמד היה לצאת מהבועה בה אני מבלה את מרבית ימי).

083.JPG

ארז מבשל בביתו במתת - האוכל מצדיק את הנסיעה

כל מפגש יתחיל בקבלת פנים על המרפסת הפתוחה של ארז עם הנוף עוצר הנשימה. שם יוגשו לחמים ומאפים שיוצאים מהטאבון, ירקות ויין מבעבע (כי בכל זאת הנסיעה הבטן תקרקר אחרי הנסיעה). לאחר מכן יהיה סיור בבוסתן האורגני המקיף את הבית - כדי להכיר את חומרי הגלם שיגיעו אל הצלחת. הסיור יסתיים בחדר הסדנאות. התפריט המדוייק של כל מפגש יקבע על ידי השפים בסמוך ליום האירוע - לפי חומרי הגלם שיהיו באותו זמן בשוק או בבוסתן. כל שף יצר סדנה עם נושא משלה.

רשימת הסדנאות:

5.1.15 - השף אוראל קמחי מ"פופינה" יגיע למפגש של אוכל טוניסאי: בכיכובם של דגים טריים - מנות כמו פריקסה ומרק דגים יקבלו כיוון חדש וטעמים גליליים.

12.1.15 - השף עמוס שיאון מ"הלנה" יגיע לחגיגת דגים ופירות ים - מה שהדייגים יתפסו באותו יום יעלה על השולחן.

19.1 - השף דייוויד פרנקל "פרונטו" יגיע להפגיש בין איטליה לגליל. יהיו דגים נאים, פולנטה, פסטה טרייה, ריזוטו וגם קנלוני או לזניה שיושבים בול על החורף בגליל.

29.1.15 - השף מתן אברהמס מ"הדסון" בסדנת סטייקים עסיסית. ילמד איך בוחרים נתח משובח ומה עושים איתו כדי לקבל את הסטייק המושלם.

2.2.15 - השף עומר מילר מ"השולחן" ומ"חדר אוכל" יגיע לבשל אוכל ישראלי חדש: ממולאים מכל הסוגים - צוואר טלה ממולא, תרנגולת ממולא, תפוחי עץ ועוד.

9.2.15 - השף יוסי שטרית מ"קיטשן מרקט" ו"אונזה" יתחבר לשורשיו הגליליים עם מפגש בישול של עשבי בר עונתיים וטלה - חוביזה, חמציץ בר, מרווה ירושלמית, עולש בר, תרד טורקי ובשר של טלה.

16.2.15 - השף יובל בן נריה מ"טאיזו" יבשל עם ארז וריאציות על אוכל הודי: תבשילי קארי, דגים ועופות מהטנדור, אורז ביראני ועוד.

ניתן להירשם באתר: www.erez-komarovsky.co.il או בטלפון: 03-9772929. לפרטים נוספים: ענבל קליין 054-4584658

#כוכביתממליצה #840טעמים #ארזקומרובסקי #כוכביתרוית

Featured Posts
Recent Posts