מתחילים מחדש - טוטו

שנה אזרחית חדשה, התחלות חדשות, הבטחות ומשאלות שאנו מאחלים לעצמנו ולסובבים אותנו. אני החלטתי להתחיל את 2015 עם אתר חדש שכולו מוקדש לאוכל ולאלכוהול. התלבטות עמדה בפניי בבחירת חומרים לאתר ובפרט מה תהיה ביקורת המסעדה הראשונה. הפור נפל ברגע שירון שליו חזר לטוטו. לא מעט דובר, נכתב וצולם מאז עזב/הועזב על ידי שותפו לשעבר יובל שניר. זה האחרון החליט להכניס למטבח של שליו את מושיק רוט המולקולרי, להכין אוכל שהוא הכל פרט למולקולרי, ואז שהכל כמעט והתמוטט, רוט חזר לאמסטרדם, שניר הבין שביתו של אדם מבצרו (במקרה זה מטבחו מבצרו), יצא מהעסק וירון שליו חזר להחזיק במושכות.

טוטו - אאפשר היה לכתוב אופרת סבון.jpg

טוטו – אפשר לכתוב אופרת סבון על שהתרחש

אחרי כל הסאגה הזאת הייתי חייבת לבדוק את טוטו מחדש. יש לציין כי מעולם לא הייתי ממעריצי טוטו המושבעים. אבל יש משהו בגלגול הנוכחי שגורם לי להאמין בהתחלות חדשות. האנרגיה במקום מעולה (עולה לפעמים על טעמן שלחלק מהמנות), אולי כי מעריציו של שליו לא יכלו לחכות עוד לחזרתו, ועל כן המקום מלא לגמרי (ההיפך הנגדי ממה שקרה בתקופה הקצרה בה "נעדר"). אפילו אני כבר הספקתי לבקר פעמיים ומודה כי אני מחכה לביקור הבא.

טוטו - אנרגיות טובות.jpg

טוטו במתכונתה הנוכחית – מלאה באנשים ואנרגיה

התחלנו במנות קלאסיות שהיו בנמצא גם בגלגולו הקודם של שליו בטוטו: פיצה ביאנקה עם פטריות יער ובייקון (74 ₪). מנה נפלאה, מלאה טעמים של פטריות ובצק פריך מאוד. לצדה התענגנו על טורטליני זנב שור (72 ₪), בציר עגל עם ירקות שורש ומחית של סלרי לבן. זאת היתה ועודנה אחת המנות הטובות בעיר.

פיצה ביאנקה - קריספי ומלא טעמי פטריות.jpg

פיצה ביאנקה – קריספית ומלאת עמי פטריות

טורטליני זנב שור - היתה ועודנה מהמנות הטובות.jpg

טורטליני זנב שור – היתה ועודנה אחת הטעימות

מעבר ללוגו חדש, ויצירות אומנות חדשות על הקירות, נכנסו גם טעמים חדשים לתפריט. במנות החדשות ניכרת השפעתו של אלי שטיין (עד לאחרונה סו-שף במסעדת "טאיזו"), השף התפעולי החדש של טוטו. ניסינו מנה של דגי טונה ואינטיאס נאים וקצוצים, עם יוגורט בצלים מתוקים, תרד בצל סגול וכמון הודי (78 ₪). שילוב הטעמים היה נפלא עם אפטר טייסט מעניין בזכות התיבול. מנה נוספת, ללא ספק הטובה בערב, היתה תבשיל טלה "מבומבי למרקש" (125 ₪). נתח של כתף טלה שהיה נימוח ומלא תבלון הודי, והשתלב היטב עם טעמי הצ'אטני המוגש לצד המנה (מאוד לא פוטוגנית אבל מאוד טעימה).

טרטר טונה ואינטיאס.jpg

טונה ואינטיאס קצוצים – אפטר טייסט עם תיבול הודי

ניסינו גם שיפוד שקדי עגל חלב, בציר עוף, עם אפונת גינה וסלקים (110 ₪). אני מאוד אוהבת שקדי עגל, הבעיה שהכנת השקדים יכולה להיות מסובכת - פספוס של כמה שניות בהורדה מהאש, יהפוך את ה"נתח" הכה עסיסי הזה ליבש. בטוטו הורידו אותם מהאש בדיוק בזמן אבל בביקורנו הראשון המנה היתה מאוד מלוחה. בביקור השני, אחד מהשותפים לארוחה התעקש להזמינה, אז ביקשתי שישימו לב עם התיבול. ואני שמחה שהוא כזה עקשן, כי היא היתה נפלאה. שוב, הורדה מהאש בדיוק ברגע הנכון, וטעמי השומן העסיסיים התפוצצו בפה.

שקדי עגל - בלי המלח מושלמים.JPG

שקדי עגל – ללא המלח מדובר במנה טעימה

בביקור השני ניסינו עוד מנה מהקלאסיות של טוטו – ניוקי תפו"א וריקוטה, עם ערמונים ולא מעט גבינת פרמג'אנו רג'יאנו (68 ₪). מנה מנצחת. שילוב מרכיבים שעובד נפלא. הצטערתי שלקחנו את הגרסה הקטנה של המנה. טרטר בקר גרסת 2015 (86 ₪), איכזבה. הבשר עצמו היה ניטרלי מידי, וללא המיונז והמלפפונים החמוצים שהוגשו לצדו, לא היה טעם בכלל.

ניוקי.jpg

ניוקי תפו"א וריקוטה – היינו צריכים ללכת על המנה הגדולה

טרטר בקר - בשר נייטרלי מידי.jpg

טרטר בקר 2015 – בשר אנמי

למנת הברבוניות שהוזמנה (74 ₪), והוגשה לצד סלסלת עגבניות חריפה (הזכירה מאוד מטבוחה) וציזיקי, אני לא התחברתי בכלל. משהו בבלילה לא הסתדר עם בלוטות הטעם שלי, וכל הסיפור היה "פישי" מידי. יש לציין שהזוג מניו-יורק, לא הבין על מה אני מדברת וחיסל את המנה כולה. כפיצוי הזמנתי לעצמי מהספיישלים היומיים פיצה עם קרם ארטישוק, גבינת קומנטה (גבינה מחלב בקר שמקורה בצרפת), לא מעט עלי צ'רביל וקרם פרש (68 ₪). זה היה הקינוח המושלם בעיני.

ברבוניות - היה לי פישי מידי.jpg

ברבוניות – פישי מידי לטעמי

פיצה מיוחדת.jpg

פיצה מהספיישלים היומיים – קינוח מושלם בעיני

כיוון שבכל זאת הביקור היה לכבוד חגיגות יום הולדת לניו-יורקית שהגיחה לביקור מולדת, הוזמן קינוח. הברמנים המקסימים הוציאו לנו שלושה. קינוח של עוגת מייפל פקאן, עם תפוחים מקורמלים וקרם קצפת, היה המנצח. אפילו אני שמתוקים ממני והלאה, לא רציתי שיסתיים. ניתן לקוות שהגלגול החדש של טוטו ימשיך בנימה מתוקה וכן 2015.

עוגת מייפל פקאן עם תפוחים מקורמלים וקרם קצפת.jpg

עוגת מייפל – חובה לנסות

טוטו - ברקוביץ' 4, ת"א. 03-6935151

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת #טוטו #ביקורתמסעדה #מסעדותהטובותבתלאביב #ירוןשליו

Featured Posts