על אוכל ותהיות – The Local

חמישי בערב. מחפשות מקום מעניין ללכת אליו. הבלונדינית מספרת לי שחבר של חברה פתח מקום חדש באבן גבירול סביבות קפלן. אני תוהה ביני לבין עצמי "מי פותח מקום בקפלן (אם הוא לא אייל שני)?" ואז נזכרת שעברתי באזור, ראיתי מקום שנראה נחמד, ועוד אז תהיתי "איזה אזור תמוה למסעדה חדשה".

The Local באבן גבירול – תהיות אודות המיקום.jpg

The Local באבן גבירול – תהיות אודות המיקום

לתהיות על המיקום התווספו תהיות נוספות על השם הנבחר למקום. זה נראה בעיני תמוה להציג מקום כ"מקומי" ואז למתג אותו באנגלית. מצד שני "הלוקאלי" שלנו הוא הכי גלובלי שיכול להיות, בזכות קיבוץ הגלויות שנמצא בצלחות של כל אחד ואחת מאיתנו. כל התהיות הללו הפכו אותי לסקרנית מאוד בנוגע למקום. במטרה להניח את דעתי, הגעתי לבקר.

הגעתי כדי להניח את דעתי – פחמימה טעימה תמיד עוזרת.jpg

הגעתי כדי להניח את דעתי – פחמימה טעימה תמיד עוזרת

מזל שלא שללתי את המקום על בסיס תהיות לא מבוססות (שרובן חיות בראשי ומלבות אחת את השנייה על בסיס יומי), כי החוויה בדה לוקאל הפכה את ערב חמישי לשמח, טעים וטיפה שיכור. אחרי פתיחה משמחת עם רוזה קריר של דלתון, לחם טעים וזיתים, ניסינו את הארטישוקים הצרובים שהיו נפלאים. הם מגיעים על רוטב ויניגרט לימוני (מעולה לניגוב עם הלחם), קצת קרם פרש, שמן זית ופרוסות גבינת מנצ'גו טעימה.

ארטישוקים צרובים.jpg

ארטישוקים צרובים

המשכנו עם עוד ראשונה קלילה של סלט גבינת חלומי ונענע, שהגיע עם תאנים עסיסיות, אגוזי מלך ורוטב ויניגרט נענע. זה היה סלט מושלם. עלי הנענע היו טריים ורעננים, התאנים היו בשלות בדיוק במידה וגבינת החלומי נצרבה כמו שצריך. שילוב כל אלה יחד הביא עימו חיוכים רחבים. והיא שבכלל לא אוהבת תאנים, לא הייתה יכולה להפסיק לאכול את הסלט.

סלט חלומי ונענע – שילוב טעמים מרענן  .jpg

סלט חלומי ונענע – שילוב טעמים מרענן

ניסינו גם את הסביצ'ה מוסר. הוא הוגש על גספצ'ו מלפפונים, יוגורט עיזים, בצל ירוק וסגול, וצ'ילי. עוד מנה מרעננת עם טעמים מהנים שהשתלבו היטב בפה. מנה נוספת היתה של רביולי ריקוטה ותרד, עם עגבנייה צלויה, טימין ושום. הרביולי היה עשוי מושלם, ואני מתה על עגבניות וטימין. אני מרגישה שאני קצת חוזרת על עצמי בפוסט הזה, אבל שוב, היה מדובר במנה טובה עם ביסים נפלאים.

סביצ'ה מוסר – טעמים מהנים בפה.jpg

סביצ'ה מוסר – טעמים מהנים בפה

רביולי תרד וריקוטה – עוד מנה מצוינת

בין לבין, הברמניות דאגו לצ'פר אותנו בצ'ייסרים של "שאריות" מכל קוקטייל שיצא מהבר, ובכך דאגו לעלות עוד יותר את החיבה שלנו למקום. הקוקטיילים כאן, כמו האוכל, היו טעימים מאוד. האלכוהול תרם לכך שרעבוני לא שקט, והתלבטתי מה עוד לקחת. היא הכריזה שהיא סיימה להערב. כשהגיע השייטל הצרוב, עם אפונת גינה (בעיני היה אפשר לוותר עליה – ככלל, אני יכולה לוותר על אפונה לנצח), שום קונפי ועלי זעתר טריים, אחרי קולות ההנאה שהשמעתי, היא לא הייתה יכולה לעמוד בפיתוי והתענגנו יחד על הבשר העסיסי.

שייטל צרוב – הייתי מוותרת על האפונה.jpg

שייטל צרוב – הייתי מוותרת על האפונה

אני לא בטוחה שמצאתי את הקשר בין המטבח ב-The Local לאוכל "מקומי" כביכול. אבל מה שבהחלט מצאתי, זה בר-מסעדה, עם אווירה ושירות מצוינים. אוכל נפלא במחירים שפויים. כל התהיות שהיו בתחילת הערב התנדפו עם אדי האלכוהול ולא נותרה אף תהייה על שובי לכאן, ובהקדם.

The local - אבן גבירול 22, תל אביב. 03-6525311

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת #מטבחמקומי #thelocal #ביקורתמסעדה #מסעדותהטובותבתלאביב #מסעדותבתלאביב #כוכביתרוית

Featured Posts