קמפנלו: איטליה בצפון תל-אביב

במסגרת תפקידי כבלוגרית אוכל, מזמינים אותי לא מעט לטעום אוכל במקומות. לרוב אני מסרבת. כשהזמינו אותי לאחרונה לבקר ב"קמפנלו" סירבתי כי זכרתי אותו יותר כבית קפה, ועוד כזה שנמצא בצפון העיר (ואני משתדלת לצמצם את ביקורי לאזור להגעה למספרה). אבל אז חבר של חבר, הזמין את החבר והתעקשו שאצטרף. מזל שיש חברים. כי הערב בקמפנלו היה אחד המקסימים שחוויתי מזה הרבה זמן. תחושה של טרטוריה איטלקית, בצפון תל אביב.

קמפנלו – פיסה מאיטליה בתל-אביב.jpg

קמפנלו – פיסה מאיטליה בתל-אביב

הפינה של נורדאו ובן יהודה, זוכה לבריזה קרירה מהים (אפילו בימים חמים אלו) ומספקת התנתקות מהלחות המקיפה אותנו בכל יציאה קצרה מהמזגן. הפלייליסט המקסים עם שירים שמעלים חיוך, המפות המשובצות אדום-לבן, ועצם העובדה שלא היה מקום אחד פנוי, כל אלו פתחו את תאבוני. למזלי הגעתי עם זוג הגרגרנים האהוב עליי, כך שיכולנו לפתוח שולחן כמו שצריך.

בוראטה ללא התחכמויות.jpeg

בוראטה ללא התחכמויות

התחלנו עם גבינת מוצרלה בוראטה מושלמת (עד היום לא ברור לי איך רק "גד" מייצרת אותה בארץ, עם ביקוש שרק עולה – נדמה שב-80% שאני מבקשת אותה במסעדות, היא אוזלת – מישהו נוסף חייב להרים את הכפפה). זאת הוגשה ללא התחכמויות על מיקס עגבניות עסיסיות ושמן זית. המשכנו עם סלט פולנטה, שהוגש עם עגבניות, ארטישוק, שום, צלפים ורוקט. הוא היה נחמד, אבל לא מעבר. ניסינו גם את הקרפצ'יו בקר, שהיה מצוין. הוא הוגש בפרוסות דקות (אך לא דקות מידי) וטריות, שמעליהן פוזרה גבינת פרמז'ן בנדיבות (אך ללא השתלטות) וכמה עלי רוקט. הכל במידתיות נכונה.

סלט פולנטה – החלש בארוחה .jpg

סלט פולנטה – החלש בארוחה

קרפצ'יו בקר – מידתיות זה שם המשחק.jpg

קרפצ'יו בקר – מידתיות זה שם המשחק

בשלב הבא הגענו לפיצות. אלו שמנה שטרום (השף והבעלים) ידוע בהן. לזה חיכיתי מהרגע בו נכנסתי וראיתי את טאבון האבן המרשים. והוא בהחלט לא איבד את הקסם. הבצק של מנה, עדיין בין הטובים שנראו במחוזותינו. כזה שלא משנה כמה זמן תתמהמה בלאכול אותו, הוא עדיין יהיה קריספי בכל ביס. לקחנו פיצת ביאנקה עם דלעת, זוקיני, גבינת סטריקינו , מוצרלה, פרמז'ן וארוגולה. פיצה ללא רוטב עגבניות שהיתה לא פחות ממעולה. כל הסובבים את השולחן "נלחמו" על כל סלייס. היינו חייבים לנסות עוד אחת, ובחרנו בפיצה פוטנסקה. זאת מגיעה עם עגבניות שרי, מוצרלה, אנשובי, זיתים שחורים, שום, צ'ילי ופטרוזיליה. שילוב טעמים מטורף בכל ביס.

פיצה ביאנקה – מוכיחה שרוטב עגבניות הוא לא חובה בפיצה.jpg

פיצה ביאנקה – מוכיחה שרוטב עגבניות הוא לא חובה בפיצה

פיצת פוטנסקה – שילוב טעמים שמתפוצץ בפה

כיוון שאין לנו גבולות, המשכנו עם עוד שתי מנות מקטגורית הפסטות. ניסינו מיני קנלוני, שהם למעשה קונכיות פסטה שמולאו בריקוטה ושחו להם ברוטב עגבניות. המנה עוברת גם בטאבון וזה ללא ספק משדרג את טעמה. זה היה כמו ממתקים קטנים שמתפוצצים בפה. עוד ממתק, לא פחות טעים, היה הניוקי גורגנזולה וסלק בשמנת. אומנם לא מנה לאלה הנמצאים בדיאטה, אבל כמה שהיא עתירת קלוריות ככה היא עתירה בטעם.

מיני קנלוני – ממכר כמו ממתק.jpg

מיני קנלוני – ממכר כמו ממתק

ניוקי גורגנזולה וסלק – עתיר בקלוריות ובטעם.jpg

ניוקי גורגנזולה וסלק – עתיר בקלוריות ובטעם

הפינה והמקום כל כך קסמו לי ששמעתי שיש גם עסקית שווה (או 49 או 69 שקלים) הייתי חייבת לחזור. הבריזה מהים לא אכזבה גם בצהרי יום באוגוסט מהביל, והאוכל שוב היה נפלא. הפעם ניסינו ספגטי בולונז, שהדגיש את הדיוק שמוביל את המטבח - כל טעמיו היו עדינים והשתלבו היטב. וכמובן שלא יכולתי לוותר על פיצה נוספת, והפעם ניסיתי פיצת מוצרלה, פפרוני וארטישוק, שהיתה מושלמת.

עסקית משתלמת.jpg

עסקית צהרים טעימה ומשתלמת

יש משהו בפינה של קמפנלו, שאם אעצור לרגע (ואשתה שתי כוסות יין), אני יכולה לדמיין שאני בעצם באיזה כפר ציורי באיטליה. זה לצד אוכל טעים ולא מתיימר, ומחירים שפויים, הם באמת כל שאני יכולה לבקש שאני יוצאת ליהנות ולאכול. מבחינתי, הטרטוריה הטובה באזור.

קמפנלו – בן יהודה 230 (פינת נורדאו ), תל-אביב. 03-5445558.

#כוכביתמבקרת #מסעדותאיטלקיותבתלאביב #מסעדותמומלצותבתלאביב #ביקורתמסעדה #כוכביתרוית

Featured Posts