לצאת החוצה – מלגו ומלבר

חודש קשה עבר על כוחותינו (בכל הגזרות). נראה כי החיים נעצרו. כולם היו בדיכאון והסתובבו עם מועקה שלא ניתן לשחררה. לא חושבת שלקחתי חלק בשיחה שעסקה בנושא אחר מהמלחמה במשך כל הזמן הזה (גם כל שיחה שהייתי עדה לה באוטובוס / ברחוב נשמעה זהה). לא חושבת שזפזפתי מערוץ 10 כל הזמן הזה. כמי שזכתה לחגוג את יום הולדת ה-11 בחדר האטום, ולמתנה קיבלה מסדאם חוסיין פגיעה של כנף אחד הסקאדים בחלק הקדמי של ביתה (בזמן שהייתי בו עם אימוש), המלחמה הנוכחית החזירה אותי לאותה נקודת זמן.ברגע שהתחילה "הפסקת האש" המי יודע כמה והפעם היתה תחושה שהיא תימשך כמה ימים, הייתי חייבת לצאת מהבית, לנשום ולאגור אנרגיות – כמובן שאצלי הדרך להוציא לפועל היא - אוכל. כיוון שבחודש האחרון לא מעט דוסקס על כיכר הבימה (לצערנו בהקשר של הפגנות ואלימות), החלטתי לקשר את האזור עם זיכרונות טובים וטעימים יותר ועל כן הגעתי שוב למלגו ומלבר.

מלגו ומלבר – הומה ומלא באנרגיות.jpg

מלגו ומלבר – הומה ומלא באנרגיות

בערב אוגוסט חם, ערב של דגים נאים וקלילים היה בעיני פתרון מושלם. יש לציין כי נראה שאותו רעיון עבר במוחם של לא מעט אנשים, והמסעדה היתה מלאה עד אפס מקום. אפילו המדרגות המובילות לחלקה הפנימי היו הומי אדם. אנחנו התמקמנו לנו על הבר, כך יכלתי להציץ למטבח הפתוח ולראות כל מה שיוצא.

בישיבה על הבר יכולתי לראות מה מתרחש במטבח.jpg

בישיבה על הבר יכולתי לראות מה מתרחש במטבח

הבנות שישבו מימיננו והגברים משמאלנו התענגו על פוקאצ'ות שנראו מעולות. אבל בימים אלה שאני מנסה לרוץ שלוש פעמים בשבוע ולהזיע בTRX החלטתי להתמקד בדגים שלשמם התכנסנו (הוא, שאין עליו גרם שומן אחר לא הראה כל התנגדות). התחלנו עם פריקסלק, שילוב מהנה של סשימי אינטיאס, קציפת סלק, צנון, וחיטה מעושנת. מנה מהנה שלרגעים הזכירה לי את המטבח של סבתא שאהבה מאוד בורשט קריר בימי הקיץ.

פריקסלק – זיכרונות משמחים ממטבחה של סבתא.jpg

פריקסלק – זיכרונות משמחים ממטבחה של סבתא

המנה הבאה היתה סשימי של אינטיאס, עם חתיכות מנגו, פריקה, וקציפת יוזו שמעבר למראה מרהיב בצלחת, יצרו שילוב טעמים אידיאלי ומעט עוקצני בכל ביס. המשכנו עם ברבוניות גדולות ועסיסיות במיוחד שהוגשו עם סלסת עגבניות. הרבה זמן לא התענגתי כך על ברבוניות . צ'ופרנו בשלב זה בסלט חסות. כמה שנשמע בנאלי, בעזרת ויניגרט הפטל, סלק, שקדים מקורמלים ומעט קציפה של גבינה כחולה – מדובר באחד מסלטי החסה הטעימים במחוזותינו. יצאנו להפסקה מתודית של סיגריה ויין ויותר מהכל התמלאתי באושר לראות את העיר חוזרת לעצמה (קצת מפחיד כמה סתגלניים הפכנו להיות). כולם כל כך שמחו לצאת החוצה כך שהמסעדה והאזור כולו התמלאו באנרגיה חיובית.

סשימי אינטיאס ומנגו – שילוב אידיאלי בצלחת ובפה

ברבוניות עסיסיות.jpg

ברבוניות עסיסיות

אחד מסלטי החסה הטובים במחוזותינו.jpg

אחד מסלטי החסה הטובים במחוזותינו

כל החיוביות הזאת השאירה אותי רעבה (הוא היה קצת בהלם מזה), אז ביקשתי לנסות את הטרטר המקסיקני. מרוב שיכרות אציין שנכשלתי בתפקידי ולדעתי בפעם הראשונה בחיי אני לא מצליחה להיזכר איזה דג שולב כאן עם אבוקדו, תירס, צ'ילי ושחה לו בנעימים ב"מרק" אבטיח. בכנות, זה לא ממש שינה, זאת היתה המנה החלשה בארוחה. משהו בשילוב לא הסתדר, והדברים הטובים היחידים במנה היו טעמי האבטיח וריבועי הוון טון הקריספיים שהוגשו לצד המנה.

טרטר מקסיקני – המאכזב במנות.jpg

טרטר מקסיקני – המאכזב במנות

מזל שאני בור ללא תחתית והזמנתי גם את השרימפס ביין לבן וחמאת ג'ינג'ר, שהוגשו עם כרישה, תפוחי אדמה, תרד וקציפת שרדונה (המטבח כאן מאוד אוהב קציפות ונראה שהנושא המולקולארי עובד לו מצוין). זאת ללא ספק היתה המנה המנצחת של הארוחה. השרימפס היו עסיסיים והתמזגו מעולה עם הרוטב, ואלו רק הגדילו את חיוכי.

שרימפס ביין לבן וחמאת ג'ינג'ר – הכוכב הבלתי מעורער של הערב.jpg

שרימפס ביין לבן וחמאת ג'ינג'ר – הכוכב הבלתי מעורער של הערב

בסיום הערב, רק קיוויתי כי ההפוגה הזאת תהפוך לשלום (טוב, בכל זאת הייתי שיכורה), וכי לא ישמעו יותר אזעקות בישראל. אבל עד שזה יקרה, אמשיך להסתפק ברגעים האלה של ההנאה, שמהם ניתן לשאוב אנרגיות להמשיך הלאה ולהיזכר על מה בעצם אנחנו נלחמים כאן.

מלגו ומלבר, שד' רוטשילד 142, ת"א. 03-6314214.

#כוכביתמבקרת

Featured Posts