דלידה: אהבה ממבט שני

ימים לא פשוטים במחוזותינו. תקראו לזה מלחמה, תקראו לזה מבצע, נראה כי סוער מכל עבר. אזעקות, רקטות, שנאה, עצב, פחד. הכל מתערבל יחד. וחזק מהכל הוא הרצון שכל זה יחלוף, שיחזור שקט (הייתי בכלל רוצה שלום עולמי – אבל נראה כי זה כבר לא יקרה בימי חיי). בניסיון לשמור על שפיות כלשהי, הוחלט לא לשבת בבית (גם ככה אין מרחב מוגן) ולהתאוורר. כיוון שלאחרונה שמעתי ממספר אנשים כמה הם נהנו בדלידה, החלטתי לבוא בעצמי ולבדוק מה השתנה מביקורי הקודם.

דלידה – שבתי לראות מה השתנה.jpg

דלידה – שבתי לראות מה השתנה

לאחר ביקורי הראשון בדלידה, איחלתי שהם ימצאו את עצמם, ונראה כי עכשיו, לאחר כחמישה חודשים זה קרה. עוד לפני שהגעתי לשלב הצלחת, כבר היה ברור שמשהו השתנה באווירה. המקום היה מלא עד אפס מקום, כך שהכל רחש וגעש. השירות התמקצע, וכמובן, האוכל. האוכל עלה מדרגה.ההתחלה בישרה טובות. זו היתה מעניינת וטעימה עם ברולה פלפלים חריפים ופטה (סוף סוף תפריט שמבטיח חריף באמת מקיים, ולא מדובר בזיכרון עמום למשהו פיקנטי). שכבת הסוכר המתקתקה מעל הפלפלים החריפים יוצרת שילוב שונה, טעים ומהנה.

ברולה פלפלים – חריף שונה וטעים.jpg

ברולה פלפלים – חריף שונה וטעים

בפולנטה של דלידה התאהבתי עוד בביקורי הראשון, ועל כן היא הוזמנה ברגע שראיתי כי היא עדיין בתפריט. לשמחתי היא עדיין מצוינת. מרקם מאוזן ופטריות בשרניות שמונחות מעל הפולנטה. המשכנו עם טורטליני ריקוטה, מנגולד, חמוציות ופיסטוק. אלה מוגשים על ברוקולי, פטריות שיטאקה, עגבניות שרי וחמאת מרווה. הטורטליני עצמם היו טובים. הבעיה שלי במנה היתה עם תיבול המרווה שהיה דומיננטי מידי והשתלט על כל טעמי הירקות ולעיתים גם על טעמי הטורטליני עצמו.

פולנטה - היתה ונשארה מעולה.jpg

פולנטה - היתה ונשארה מעולה

טורטליני - טעים אך הייתי מוותרת על המרווה.jpg

טורטליני - טעים אך הייתי מוותרת על המרווה

האורח הבא על השולחן היה סמבוסק זנב שור. בן זוגי לארוחה לא הפסיק לדבר עליו מאז ביקורו האחרון במקום. בהחלט מדובר ברעיון מצוין. המנה היתה טעימה ומילוי זנב השור היה נימוח מאוד. מנה זאת תעלה רמה באם בצק הסמבוסק ירודד עוד ויוגש אוורירי יותר, כך ההתענגות מהמילוי תהיה גדולה בהרבה.

סמבוסק זנב שור - מילוי טעים ונימוח.jpg

סמבוסק זנב שור - מילוי טעים ונימוח

לקינוח החלטתי לקחת טרטר מוסר ים, שהוגש עם צנון, עגבניות שרי, בצל סגול, יוגורט עיזים, כוסברה וצ'יפס במיה. הדג היה טרי, מרענן וטעים, אך אין ספק כי צ'יפס הבמיה הוא הכוכב האמיתי כאן וסיפק את הטוויסט במנה שניתן למצוא היום כמעט בכל מקום. הייתי שמחה לקבל שקית כזאת הביתה ולנשנש בזמני החופשי.

טרטר מוסר ים - צ'יפס במיה היה היציאה האמיתית במנה.jpg

טרטר מוסר ים - צ'יפס במיה היה היציאה האמיתית במנה

השילוב בין האוכל המהנה של השף דן זוארץ, שדואג להפתיע ולגוון גם במנות שיכלו להיות משעממות, שירות מהוקצע, אווירה נעימה, תפריט עם מחירים שפויים (מאוד משמח אחרי שכל ביקור במסעדה לאחרונה, הופך להיות סיבה להגדיל את ההלוואה בנק. ואם תגיעו בין 18-20 בין א'-ה', תזכו לעוד הנחה של 50% על כל האוכל – מה שהופך את הביקור למאוד כלכלי) כל אלה, גרמו לי להתאהב בדלידה בביקורי השני. מחכה בקצר רוח לזה השלישי.

מטבחו של דן זוארץ - מהנה וקליל.jpg

מטבחו של דן זוארץ - מהנה וקליל

דלידה - בנוסף לכל גם משתלם.jpg

דלידה - בנוסף לכל גם משתלם

דלידה - זבולון 7, תל אביב. 03-5369627. //רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת #דלידה #כוכביתרוית #מסעדותבתלאביב #מסעדותהטובותבתלאביב #ביקורתמסעדה

Featured Posts