צלחות קטנות בצ'יקטי

הזוג האהוב עליי הגיע לביקור מולדת. תענוג. היא גרגרנית לא קטנה, ועל כן תמיד צריך למצוא עבורה דברים חדשים וטעימים. כיוון שהגיעו אליי שמועות כי צ'יקטי (יש איטלקים שפירשנו לי את השם ל "צלחות קטנות" והיו אלו שאמרו שזה "צ'ייסרים" – לכותרת הפירוש הראשון הסתדר טוב יותר), שנפתח לאחרונה על חורבותיו של הגסטרו פאב מספק אוכל קטן וטוב, כמו שאנחנו אוהבים, מצאנו ערב פנוי ונפגשנו על הבר.

צ'יקטי – גם צלחות קטנות וגם צ'ייסרים.jpg

צ'יקטי – גם צלחות קטנות וגם צ'ייסרים

יש לי בעיה עם לשבת זקוף. משהו עם העקמת הקטנה שלי שאפילו השאירה מבט המום אצל המורה לפילאטיס. לא יודעת למה, אבל אני תמיד יושבת עם גב כפוף. על כן שונאת מושבי בר ללא משענת. זאת באמת הבעיה היחידה שהיתה לי עם צ׳יקטי (זה ואולי הקלמארי שלא היה חם מספיק, אליו עוד נגיע בהמשך). אבל בשביל אוכל טעים, יין והאווירה מהנים, מה זה עוד כיפוף קטן?!

הבר בצ'יקטי - חבל שאין משענת למושבי הבר – אבל העקמת משתלמת.jpg

הבר בצ'יקטי - חבל שאין משענת למושבי הבר – אבל העקמת משתלמת

כבר מהרגע הראשון היה לי נעים. האווירה רגועה ולא מחייבת. התפריט מורכב בהתאם. אפשר לקחת דרינק ונשנוש או לבנות ארוחה שלמה. כגרגרנים ללא תחתית, הזמנו לא מעט. מה שחסר בביקורי הראשון כמו גבינת הבוראטה, בה חשקתי ממבט ראשון בתפריט, הוזמן בביקורי השני במקום, שהיה מוצלח לא פחות.

בוראטה - אומנם של גד אבל עדיין הרגשה של איטליה

בדרכן לעוד לקוח מרוצה.jpg

בדרכן לעוד לקוח מרוצה

כדורי הארנצ'יני, הממולאים בריזוטו פטריות וגבינות, מוגשים על סלסה ורדה (סלסה ירוקה מעשבי תיבול) היו התחלה נחמדה (אבל לא מעבר). בעיני הציפוי השתלט על טעם המילוי. צלחת הטעימות המשתנה מאיטליה (אני נוטה להאמין שזו משתנה בהתאם למה שהוברח במזוודות בביקורי מקורבים באיטליה), היתה מהנה וכל מרכיביה היו לנו טעימים: הארטישוק, הפלפלים, שעועית הלימה שהייתה פשוט מושלמת, הסרדינים השמנמנים, הנקניקים, הגבינות – הכל החליק בקלילות עם הרוזה הנפלא שהומלץ על ידי הברמן.

כדורי ארנצ'יני – פתיחה נחמדה.jpg

כדורי ארנצ'יני – פתיחה נחמדה

צלחת טעימות מאיטליה – הכל היה טעים.jpg

צלחת טעימות מאיטליה – הכל היה טעים

מיד לאחר מכן הגיעו בהפתעה קציצות דג ושרימפס, כיוון שזאת היתה המנה אחרונה במטבח ורצו שנטעם גם ממנה. צדקו. הן היו מלאות טעם אבל עדיין קלילות. הבאה בתור היתה מנת הקלמארי המוגשת על סלסה ורדה (כמו הארנצ'יני), לצד ארטישוקים ובצלים. אם היא היתה מגיעה אלינו חמה יותר, היתה זוכה לדירוג גבוה יותר.

קציצות דג ושרימפס – מלאות בטעם.jpg

קציצות דג ושרימפס – מלאות בטעם

קלמארי – היה צריך להיות מוגש חם יותר.jpg

קלמארי – היה צריך להיות מוגש חם יותר

ההמשך היה פולנטת תירס מעולה, עם מגוון סוגי פטריות מעל. נראה שנמצאה הפולנטה שיכולה להוות תחרות הולמת לזו המצוינת של מחניודה / מונה (ולא קל לי להודות בזה). מנה של נתח קצבים לצד מח עצם, היתה ללא ספק כוכב הערב הבלתי מעורער. מח העצם היה מעולה ומבחינתי היה יכול להגיע לבדו או להוות קינוח מושלם.

נתח קצבים ומח העצם – הייתי מסתפקת בזה האחרון.jpg

נתח קצבים ומח העצם – הייתי מסתפקת בזה האחרון

המון צלחות קטנות וטעימות, יצרו ארוחת ערב נפלאה לצד אווירה נעימה. כל אלו גרמו לי לשוב ולנסות עוד מספר מנות כמה ימים לאחר מכן, ולהמליץ לכל מי ששאל אותי בשבועיים האחרונים על מקומות חדשים בעירנו. אני מחכה בקוצר רוח לשוב ולדגום מהתפריט ומהאווירה.

צ'יקטי – יהודה הלוי 58 (פינת מזא"ה), תל אביב. 03-6853499.

// רוית שם-טוב

// כוכבית רוית

#כוכביתמבקרת #ציקטי #ביקורתמסעדה #כוכביתרוית #מסעדותבתלאביב #מסעדותהטובותבתלאביב #מסעדותמומלצותבתלאביב #רויתשםטוב

Featured Posts