שילוב מנצח

הידעתם? על כל לשון יש כעשרת אלפים בלוטות טעם (או בשמן המקצועי "פקעיות טעם"). מכאן אנו זוכים למנעד טעמים נרחב, המספק מגוון תחושות הנעות בסקלה רחבה מעונג ועד סלידה. השילוב בין מאכלים ונוזלים שונים יוצר לא מעט טעימים, אבל בהרבה מקרים אחד משפיע על השני (ולא תמיד לטובה).

יקב רמת הגולן ערך סדנת טעימת חומרי גלם עם יין - עוד אירוע מעניין במאמציהם הנמשכים לקדם שתיית יין בישראל (לזכותם אציין כי באירוע הוצגו יינות מיקבים שונים ולא רק מהיקב שלהם) - במסגרת "פורום שפים צעירים" האחרון במסעדת "בלו סקיי" של מאיר אדוני. כמי שמחשיבה את עצמה כתורמת רצינית לעליית כמויות היין הנלגמות בארצנו, תוצאות המפגש השאירו אותי (ואת בלוטות הטעם שלי) בהלם קל.

מבעבע מעל גגות תל אביב.jpg

מבעבע מעל גגות תל אביב

מטרת הסדנה היתה "להוציא מהקופסה" את כל הקשור לדרך שבה אנו מתאימים יין לאוכל, ובצורה מאוד מעניינת, הציגו בפני האורחים (שפים צעירים ממיטב מסעדות עירנו ובלוגרים), עד כמה טעם האוכל משפיע על טעם היין ולהיפך. בעודנו לוגמים גמלא השמורה ברוט מבעבע ומשקיפים מגג הקרלטון על תל אביב, הציבו במרכז המסעדה שלושה שולחנות. על אחד ניצבו סירים מלאים עם מגוון סוגי רטבים, על השני גבינות שונות ועל השלישי ירקות. משימתנו היתה ללגום לא מעט סוגים של יין (קשים הם חייה של בלוגרית אוכל) ולנסות כל אחד מהם עם המאכלים השונים המצויים על השולחנות.

יין זה לא עניין בנאלי.jpg

יין זה לא עניין בנאלי

מהניסוי המהנה (שלעיתים אף הגיע למחוזות ה-דוחה) למדתי כי עגבניות קונפי לא משתלבות לי בפה עם שום דבר פרט ליין אדום (שארצה להעניש מישהו אגיש לו אותן עם רוזה), הגבינות הסתדרו לי טוב עם כל היינות, אבל אין ספק שהכי נהניתי משילובן ליין לבן. והאספרגוס והמלפפון הרסו לי כמעט כל יין שניסיתי איתם. בגזרת הרטבים, לא הפתיע שרוטב הפטריות היווה שילוב נפלא למרבית היינות שנשתו, בעוד שרוטב החריימה הציב קשיים ללבנים בחבורה. בשלב מסוים הייתי כבר שיכורה מכדי לזכור מה הלך טוב עם מה.

טעמים שונים בבלו סקיי - מה משתלב עם מה.jpg

טעמים שונים בבלו סקיי - מה משתלב עם מה

המשחק הזה אידאלי, כיוון שאתה תמיד מנצח ובסופו אתה תמיד מחייך ומשתכר. גם שהשילוב לא מתחבר לבלוטות הטעם שלך. נראה לי כי אאמץ את המשחק לאורחים הבאים בביתי. ואם כל היין הזה לא הספיק, התיישבנו לארוחה טעימות מעולה של מאיר אדוני (שהוכיח כי גם אוכל כשר יכול להיות טעים אם הוא מוכן נכון - ובטח ובטח אם אתה שותה לצדו לא מעט יין).

סשימי סלמון ובלאן דה בלאן.jpg

סשימי סלמון וירדן בלאן דה בלאן

סשימי סלמון נורבגי עם ג'יל מלפפונים ג'ין וטוניק (מי אמר פופינה ולא קיבל?), פניני טפיוקה, אננס וויניגרט אסייתי היה מרענן וטעים והשתלב מעולה עם עוד כוס ירדן בלאן דה בלאן. סלט השקדים הירוקים, סשימי לוקוס, לימון כבוש וקציפת יוגורט היה קליל והיווה שילוב נפלא לירדן שרדונה כרם אודם אורגני. החריימה התאילנדי מבייבי לוקוס מטוגן ברוטב דומיננטי של קארי אדום, חלב קוקוס ולמון גראס השתלב טוב עם ירדן סירה. וכוכב הערב היה הפינו נואר לצד דניס צרוב בפחמי הדרים לצד זוקיני, יוגורט וקרם חצילים לבן ושחור שלא רציתי שיסתיים לעולם. בלוטות הטעם שלי חזרו מאושרות הביתה. לסיכומו של עניין לא משנה עם מה, העיקר לשתות עוד קצת יין.

כוכב הערב - פינו נואר ודניס צרוב בפחמי הדרים.jpg

כוכב הערב - פינו נואר ודניס צרוב בפחמי הדרים

//רוית שם-טוב

#לרוויה

Featured Posts
Recent Posts