בוקר טוב ישראל

מה יש לנו עם ארוחות בוקר? הגענו למצב בו יש מסעדות שמוקדשות רק לארוחה זאת, שלא נדבר על לנסות להשיג מקום לבראנצ' שישי/שבת יום לפני, וחבל לנסות באותו היום. כל זה בהתחשב שבמרבית ימי השבוע ארוחת הבוקר שלנו מורכבת מקפה עם קצת חלב ליד. זה הגיע למצב שכאשר התפשטה השמועה אודות "ארוחת הבוקר הטובה בתל אביב" ב"חמש", לוקח כשלושה חודשים להשיג מקום בסוף השבוע. על כן, בחמישי לחמישי הגעתי לביקור בחמש (אם כבר לוקח כל כך הרבה זמן להזמין מקום, חיפשתי תאריך שלפחות יספק התחלה חביבה לפוסט).

בחמישי לחמישי ביקרתי בחמש.jpg

בחמישי לחמישי ביקרתי בחמש

חמש ממוקמת בלובי מלון הבוטיק מנדלי. אין ספק כי עיצוב הוא שם המשחק כאן. החלל כולו מעוצב למשעי ומשרה אווירה של רוגע (גם אם באתי כרגע מהבית ולא ירדתי מחדר המלון באמצע חופשה). שף המסעדה הוא רפי כהן והיא אמורה בשלב כלשהו להיפתח גם לארוחות נוספות ביום (ייתכן כי הצרות המקיפות את השף לאחרונה הם גורם מעכב נוסף לתוכניות הללו).

חמש - מעוצב למשעי.jpg

חמש - מעוצב למשעי

אז בעבור 75 ₪ יש בחמש בופה ולאחריו ניתן לבחור שתי ביצים ממגוון האופציות בתפריט המקום. שתייה לא כלולה, ואין ספק כי מדובר בגורם מייקר לארוחה. אומנם מדובר בבופה מרהיב ביופיו, אך האופציות המוצעות כאן אינן מרובות. בבוקר ביקורנו היו כחמישה סוגי סלטים: גזרים צבעוניים שהיו טעימים מאוד, עגבניות קונפי עסיסיות, חציל בלאדי, עגבניות עם גבינה מלוחה וזיתים בסגנון בלקני, ומעין סלט אנטיפסטי ירוק שכלל זוקיני, אספרגוס ושעועית סינית רחבה.

בופה מרהיב בחמש.jpg

בופה מרהיב בחמש

גולת הכותרת של הבופה היא ללא ספק סקשיין הגבינות העשיר והאיכותי. לצד אלה ניתן למצוא מוזלי, מגוון לחמים ומאפים. כיוון שארוחת הבוקר מוגשת רק עד השעה 11:00, ואם אני בחופש אני מעדיפה לא לקום מהמיטה מוקדם מידי, לא היה לנו זמן מיותר ועברנו לבחירת הביצים.

גבינות בבופה של חמש - נקודת האור בארוחת הבוקר.jpg

גבינות בבופה של חמש - נקודת האור בארוחת הבוקר

דילגתי בזריזות על האופציות הבנאליות של ביצי העין, ביצה קשה, חביתה קלאסית או מקושקשת, שהרי את כל אלה אני יכולה להכין בבית בקלילות יתרה, ובחרתי לי ביצים עלומות בחלב ויוגורט עיזים עם עלי תרד, חמאה מלוחה ושמן זית סורי. אין לי מילה מוצלחת יותר לתאר את המנה מאשר – אכזבה. הביצים שחו בחלב היוגורט, ומעבר לעובדה כי למראית עין מדובר במנה מאוד לא מגרה, גם הטעמים ממש לא השתלבו לידי משהו אכיל.

ביצים עלומות בחלב ויוגורט עיזים - אכזבו.jpg

ביצים עלומות בחלב ויוגורט עיזים - אכזבו

המנה הנוספת שנבחרה היתה סינייה של ביצי עין עם טחינת "אל ארז", מיץ עגבנייה ושמן זית חדש. לא ברור לי מה המשמעות של המילה "חדש", אבל הוא בהחלט השתלט על חלק גדול מטעמי המנה, שכלל לא התעלתה מעל בינונית. אם אתם תוהים למה לא ביקשנו מהמלצרית לשנות, התשובה טמונה כי בשלב זה בשעה. ב- 11:30 הפנייה לצוות המקום הופכת למאתגרת. נראה כי השעה 11:00 מביאה איתה תחושת אס"ק והצוות כולו עסוק בסגירת משכורות עם המנהלת והבאת אישורי מחלה, ומתעלם לגמרי מהלקוחות שנותרו במקום. עד שהצלחנו לתפוס מלצרית, לא התחשק לנו להישאר, ביקשנו חשבון ועוד סיבוב של שתייה (שלא יהיה ספק, למרות שהמחבתות שלנו היו כמעט מלאות, הנושא לא עניין את המלצרית שרק רצתה לסגור את השולחן ואת המשמרת שלה).

סינייה של ביצי עין - השמן החדש משתלט על המנה.jpg

סינייה של ביצי עין - השמן החדש משתלט על המנה

ייתכן כי אם השמועות אודות "ארוחת הבוקר הטעימה בעיר" לא היו מגיעות לאוזני ולאוזני רבים וטובים, ולא היו יוצרות המתנה שנמשכה כחודשיים, לא הייתי מתאכזבת כל כך. ייתכן כי אם הכל לא היה כל כך יפה למראה עיניים, לא הייתי לוקחת ללב את רמת השירות הנמוכה. ייתכן כי אם לא היו גובים כל כך הרבה עבור בופה מצומצם וביצים, לא הייתי מתבאסת מהמנה העיקרית. אבל מה שבטוח הוא כי אני לא אמתין שוב בתור להגיע לכאן ואסתפק באחת מארוחות הבוקר האחרות המוצעות בעיר.

חשבון -אין הצדקה להוצאה עבור ארוחת בוקר.jpg

חשבון -אין הצדקה להוצאה עבור ארוחת בוקר

חמש, המלון ברחוב מנדלי, מנדלי חמש, 03-7715424

// כוכבית רוית

// רוית שם טוב

#כוכביתמבקרת

Featured Posts