אהבה טמפלרית - JAJO בשרונה

JAJO Wine Bar - המותג של ברי יין בעירנו (נראה לי כי לא קיים מישהו שלא ישב בדייט, באחד משני סניפיו בשבזי), פתח מקום נוסף, והפעם במתחם שרונה. כיוון שהיו אלו שהשמיעו תלונות בעקבות הביקורת הקודמת במתחם, כי בקלארו ביקרתי רק פעם אחת לפני פרסום, לז'אז'ו הגעתי כבר פעמיים (ומחכה בקוצר רוח לפעם הבאה). ככה זה שהכל עובד מהרגע הראשון.

Jajo wine bar - אהבה ממבט ראשון.jpg

Jajo wine bar - אהבה ממבט ראשון

כבר מרגע הכניסה למקום, אי אפשר שלא להתאהב קצת במקום. המערה הארוכה, שלפי הסיפורים שימשה בשלב כלשהו יקב לטמפלרים שהתיישבו במתחם (שרק חיפשו גאולה ואולי להביא לשיבת ישו), מהווה בהחלט את אחד החללים הדרמטיים והמרשימים במחוזותינו. נראה כי גאולה בהחלט אפשרית כאן (לפחות לקיבה).

הצוות המקצועי שליווה את שני הביקורים במקום, מרגע כניסתנו ״למערה״, תרם מאוד לחוויה. רועי, הברמן/סומלייה, סייע לנו בבחירת יין מעולה, מתוך ההיצע המאוד מכובד במקום (יש לציין כי מדובר גם בהיצע לא זול). כיוון שלא תכננתי להשאיר את כל המשכורת מאחור, הוא בחר יין ישראלי מעולה שיחסית לשאר הרשימה היה סביר במחיר (179 ₪) ועליי לציין כי מרגע טעימתו (בביקור הראשון נלקחו שני בקבוקים), אני לא מפסיקה להמליץ עליו. אז בביקורכם בז'אז'ו, או ברכישת היינות הבאה עליכם לנסות את תל שיפון 2010 של יקב אורטל.

תמנון ותל שיפון של אורטל.jpg

תמנון ותל שיפון של אורטל

אין ספק כי מדובר בבר יין ולא במסעדה. גודלן של המנות הוא בגדר ראשונות (במיוחד אם מדובר בבור ללא תחתית כמוני), למרות שמחירן תואם מנות גדולות יותר. אבל עדי לוי שמובילה כאן את המטבח יוצרת תפריט מעניין ושונה מאוד מברי יין אחרים (פרט למגשי הנקניקים והגבינות – שאולי מדובר בסטנדרט לבר יין, אבל סטנדרט שאי אפשר לטעות בו). גם במקרים שבעיני זה היה פחות מוצלח, עדיין ברורה כאן הייחודיות.

ברוסקטות של שוק טלה - לא רצינו שיסתיים.jpg

ברוסקטות של שוק טלה - לא רצינו שיסתיים

ברוסקטות שוק טלה שהוגשו על מעין בצל מקורמל ואגסים ביין היו התחלה טעימה. טורשון כבד אווז – סגנון פטה של איכרים צרפתיים- הוגש לצד בריוש, פטל שחור וגרגירי פיסטוק, היתה מנה מעניינת, אך בהחלט לא מותאמת לכל חיך.

טורשון כבד אווז - לא לכולם.jpg

טורשון כבד אווז - לא לכולם

המשכנו עם קרודו של דג שהוגש לצד פרחי כרובית עם קרם מלפפון. חשבתי שהכרובית החיה לא תהיה מוצלחת, אבל היא הוסיפה קראנצ' כיפי למנה. דווקא מנת התמנון, שקיבלה המלצות חמות, פחות עשתה לנו את זה. הראגו צ'וריסו שמוגש לצד התמנון, היה מוזר מידי ולנו הטעמים ממש לא הסתדרו בפה. מנת הסקאלופ שהגיעה מיד אחרי, פיצתה. הסקאלופ הוכן לרמת שלמות ולווה בארטישוק ירושלמי, פטריות ופירורי בריוש, שהתמזגו יחד בצורה נפלאה.

דג קרודו - מרענן.jpg

דג נא ומרענן

סקאלופ וארטישוק ירושלמי - התמזגו.jpg

סקאלופ וארטישוק ירושלמי – התמזגו

המנה שללא ספק זכתה אצלי בכוכב הזהב בתפריט היא הקלמארי הצרוב - מוגש על שעועית שחורה, קרם לימון ושמנת חמוצה. החמיצות כאן תורמת לא מעט, ובאמת שכמעט וליקקנו את הצלחת. קרפצ'יו סינטה "בלאדי מרי" גם כן היה מעולה ובזכות הרוטב המצוין, הצליח לצאת ממחוזות הבנאליות שמנה מסוג זה היתה עלולה ליפול לעומקה. מנת בטן החזיר היתה שמנונית ומתוקה באחד. מוגשת על פולנטה, עם דפי בייקון דקיקים ומושלמים (חולמת לקבל חבילה שלהם לנשנוש).

מנה טובה לאוהבי החזיר.

קלמארי צרוב - זוכה בכוכב הזהב.jpg

קלמארי צרוב - זוכה בכוכב הזהב

קרפצ'יו סינטה - יוצא ממחוזות הבנאליות.jpg

קרפצ'יו סינטה - יוצא ממחוזות הבנאליות

בטן החזיר היישר לבטן שלי.jpg

בטן החזיר היישר לבטן שלי

נראה כי הטמפלרים עלו כאן על משהו. לאחר סינון קל של נובורישיות שמבזיקה מידי פעם בצורה של עור ונצנצים בוהקים, מישהו צריך לבקבק את האווירה בז'אז'ו ולמכור אותה. ייתכן שזאת הסיבה שהם בחרו בלוקיישן של יקב.

חשבון - אהבה זה לא דבר זול.jpg

חשבון – אהבה היא לא דבר זול

JAJO WINE BAR – אלוף דוד אלעזר 27, מתחם שרונה, תל אביב. 03-5225822

// כוכבית רוית

// רוית שם טוב

#כוכביתמבקרת #jajowinebar #jajo #זאזו #מסעדותבתלאביב #מסעדותמומלצותבתלאביב #ביקורתמסעדה #כוכביתרוית #זאזובשרונה

Featured Posts