גוגל מי

תמיד כשאנשים שואלים אותי איפה אני כותבת, אני אומרת "גוגל מי" ותראו. על כן שמחתי לאחרונה לבקר "בתוך" גוגל, כלומר, סיור במשרדיהם בתל אביב וכמובן טעימה מהמסעדות בשטח (כן, יש להם יותר ממסעדה אחת). נראה כי המילה שהשתמשתי בה הכי הרבה במהלך הסיור, היתה ללא ספק, "וואו". ה- WOW Factor תופס אותך מרגע הכניסה לקבלת המשרדים בקומה 29 במגדל אלקטרה.

להתנדנד בעננים - משרדי גוגל תל אביב.jpg

להתנדנד בעננים - משרדי גוגל תל אביב

המשרדים משתרעים על שמונה קומות, והם על סף התרחבות בגלל הגידול בעובדים (עולה השאלה למה אני לא חלק מזה?!) ורכישת וויז (נדמה לרגעים כי הסיבה לרכישת האפליקציה היתה כדי שיוכלו להתמצא במשרדי החברה). אין ספק שהגודל הוא לא מה שמשנה כאן, בגוגל כמו בגוגל העניין הוא התוכן. כל קומה עוצבה בסגנון אחר לגמרי (אתם יכולים לבקר בקיבוץ, בים, או בשוק הפשפשים ועוד ועוד). אם זה לא מספיק מטורף, לכל קומה יש את הסאונד שלה ויותר מזה את הריח שלה.

ים או משרד.jpg

ים או משרד?

קפיצה זריזה לשוק הפישפשים.jpg

קפיצה זריזה לשוק הפישפשים

עוד לפני ההגעה למסעדות המופעלות עבור העובדים, התגלו בפני מטבחונים בכל קומה. רק עם מה שיש בהם אפשר לאכול כל היום ולא לדעת חוסר: מכונות קפה, מקררי שתייה ענקיים, מקררי יוגורטים ומילקי, דגני בוקר בכל הצורות והסוגים, M&Ms והרשימה עוד ארוכה.

מטבחונים בכל קומה - שלא יחסר.jpg

מטבחונים בכל קומה - שלא יחסר

אבל בכל זאת, אנחנו מתעסקים כאן במסעדות, על כן במהלך הסיור עצרנו לטעום את האוכל שלו זוכים העובדים. אגב, המעבר בין הקומות בוצע בעלייה/ ירידה במדרגות, גוגל אומנם מפנקת / מפטמת את עובדיה, אבל דואגת לכושרם ובריאותם ולכן מעודדת אי שימוש במעליות. אני מכנה את "חדרי האוכל" כאן כמסעדות כיוון שתפעולן מתבצע על ידי קבוצת ירזין (בעלי "קפה איטליה", "טוני וספה", "מוזס" ועוד), וההיצע והאיכות כאן לא יביישו שום שף. "חדר אוכל" כזה, הוא ללא ספק מסעדה.

זמן צהרים חלבי בגוגל תל אביב.jpg

זמן צהרים חלבי בגוגל תל אביב

התחלנו במסעדה החלבית. בנוסף לארוחת הצהריים, מוגשת כאן גם ארוחת בוקר ובערב יש נשנושים קלים. האופציות היו רבות: מיקס עגבניות עם מוצרלה, סלט חסות, סלט כרוב, טרטר דג, קישואים ממולאים, מגוון ירקות שורש כתומים, פוטטוס, פילה דג, ואפילו מחבתות ענקיות של נאצ'וס אפויים עם גוואקמולה, וסלסת עגבניות (ממש כמו ב"טאקרייה" של האחים ירזין). כיוון שידעתי שעוד ארוחה תגיע, לקחתי מעט מכל דבר. הדגים היו נפלאים, לא האמנתי שמדובר באוכל שמוגש במשרדים.

מגוון רחב של אופציות.jpg

מגוון רחב של אופציות

מגש חלבי.jpg

מגש חלבי

בין ארוחה לארוחה, ביקרנו בעוד שתי קומות, וחללי הישיבות שלהם. המעצבים המוכשרים (אין ספק כי סטודיו ירון טל, סתר אדריכלים ומנהל ה facilities המוכשר של גוגל, דודי בר-טל – איבדו לא מעט שעות שינה בעיצוב המשרדים) השכילו ויצרו פינות ישיבה בכל אופציה שרק תוכלו לדמיין. כך כל עובד יכול, בכל רגע נתון, לקום ולעבוד בחלל אחר שמביא לו השראה. למעשה השראה זה שם המשחק כאן. ניתן לחשוב שזה פינוק מיותר, אבל אם מתעמקים, רואים כי יצרו כאן סביבה תומכת בחשיבה ועבודה.

איפה בא לך להתמקם היום.jpg

איפה בא לך להתמקם היום ?

עכשיו הגיע תור הבשר. לא האמנתי שאני מסתכלת על אופציות שניתנות ב"חדר אוכל". מצורות הגשה יוצאות דופן (הבנתי שהצוות דואג לגוון מידי יום), לבשר עסיסי וטעים. מאוד נהנתי מהאנטריקוט שזללתי, רק היתה חסרה לי כוס יין לחשוב שאני באמת במסעדה. אם אני ממש צריכה להיות קטנונית, הדבר היחיד שהפריע לי בארוחות היה שהאוכל לא מספיק חם בעיני. המנורות שדואגות לחימום האוכל, צריכות עוד קצת כוח.

המסעדה הבשרית של גוגל בפעולה.jpg

המסעדה הבשרית של גוגל בפעולה

מגש בשרי.jpg

מגש בשרי

סלט חצילים במגש קרח - גם לוויזואליות דואגים כאן.jpg

סלט חצילים במגש קרח - גם לוויזואליות דואגים כאן

לקינוח חזרנו להיכל החלבי כדי להתענג על גלידה. יש לציין כי אחרי חג הפסח צפויה להיפתח המסעדה השלישית, זאת שלא תהיה כשרה (מחכה לטעום גם אותה). לא חושבת שיש חברה אחרת עם אומץ לבצע כזה מהלך בישראל (מאוד עצוב בעיני בשנת 2014). יש שיקראו שורות אלו ויחשבו כי מדובר בפינוק מיותר, אבל המסעדות בגוגל, מגיעות מצורך ליצירת מקום חופשי לשוחח על נושאי עבודה גם סביב שולחן האוכל.

לסיכומו של דבר, אם יש לכם חבר שעובד בגוגל, הייתי דורשת בהקדם הזמנה ללאנצ' והצצה למשרדים. אני עוד מחכה להצעת עבודה – אני יכולה להיות מצוינת כטועמת מקצועית. חלומות זה בחינם, בדקתי בגוגל.

נותר לי לחלום.jpg

נותר לי לחלום

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת

Featured Posts