שפית תמר כהן-צדק

לכבוד יום האישה, חשבתי שהכי מתאים יהיה לראיין שפית. בעודי עורכת רשימה שמית של אופציות אליהן חשבתי לפנות, הצטערתי לראות כי הרשימה קצרה ממה שציפיתי. על כן החלטתי לבדוק את העניין עם מי שהופיעה ראשונה ברשימה – תמר כהן-צדק. את תמר פגשתי לראשונה כשהיא חלקה את מטבחה לפני כעשור, עם ווינס מונסטר ב"וינס ותמר". כעבור כמה שנים התפצלו השניים ותמר נותרה במקום עם המטבח האיטלקי שלה - קוצ'ינה תמר.

במטבח של תמר כהן-צדק.jpg

במטבח של תמר כהן-צדק. צילום: רן בירן.

מתי התחלת לבשל?

"מאוחר. בסביבות גיל 23. למרות שגרתי עם אמא בשלנית, עד אז לא נמשכתי למטבח. למדתי ווטרינריה באיטליה, שם האוכל הוא דרך חיים. זה מקיף אותך. פתאום התחלתי לבשל ולארח. סיימתי את לימודי הווטרינריה והחלתי להישאר קצת וללמוד קצת יותר על אוכל. וככה הכל התחיל".

מה לדעתך הסיבה לכך שרואים משמעותית פחות שפיות במסעדות בעוד ששמות של שפים הפכו שגורים?

"אם היית שואלת אותי את השאלה הזאת לפני ארבע שנים, לא הייתי יודעת מה לענות. הייתי אומרת לך, את צריכה לבדוק איתן, אני כאן במטבח. היום כשאני אמא, אני רואה איך סדרי העדיפויות משתנים, רואה כמה קשה לשלב ויכולה להבין מדוע זה קורה.פעם המסעדה היתה הבת הראשונה, היום היא אפילו לא הבת המועדפת. כיום זה קודם כל רות.ולמרות כל הפמיניזם, אני כן מאמינה שיש משהו ביולוגי, משהו משתנה שאת הופכת לאמא, ואין מה לעשות, זה שונה מגברים.הבנתי שצריך מישהו שינהל את המטבח ויסייע כי אני לא יכולה לעשות את כל מה שעשיתי בעבר לבד".

זאת הסיבה לשותפויות האחרונות שעולות בקוצ'ינה תמר?

"החלטתי לערוך שיפוץ במקום כדי להתרענן ולשנות ומשם נולדו שיתופי הפעולה החדשים. הראשון מסתיים בימים אלו עם אסנת הופמן" (לשעבר 44 וג'וז ולוז). "אחרי השיפוץ, אסנת הצטרפה כדי לנהל את המטבח לכמה חודשים ולבנות את הצוות החדש.עכשיו ג'יליולה אוליברי, שפית איטלקית מבולוניה, שהיא גם חברה טובה הגיעה לעבוד איתי במטבח של קוצ'ינה. היא בדיוק מכרה את המסעדה שלה בסוף שנה שעברה, כך התזמון היה מושלם. והיא כמובן נושמת אוכל איטלקי, מה שעוד יותר משמח לחלוק איתה את המטבח".נראה שמצאתי את המטבח הכי נשי שאפשר לחשוב עליו במחוזותינו..."אני אוהבת לעבוד עם נשים במטבח. לגמרי עניין אישי".

תמר וג'יליולה - שיתוף פעולה נשי וחזק.jpg

תמר וג'יליולה - שיתוף פעולה נשי וחזק. צילום: רן בירן.

מי השף/שפית שאת מעריצה?

"נאדיה סנטיני ממסעדת דל פסקטורה באיטליה. אחת מהמסעדות האהובות עליי".

מה את הכי אוהבת לאכול?

"פסטה ובשר".

מה הדבר הכי מוזר שיצא לך לאכול?

"קיפודי ים. זה טעים, אבל לא משהו שאני מפנטזת לאכול שוב".

בעידן הטכנולוגי, כשכל השפים חושפים את כל אשר על הצלחת שלהם (ואפילו קצת יותר) בכל מדיה חברתית, איפה אפשר למצוא אותך?

"אני פחות נמשכת לעולם הזה. מעלה תמונה באינסטגרם פעם ביובל. הטכנולוגיה מאוד מפחידה אותי".איפה את רואה את עצמך בהמשך?"ממשיכה להשתפר ולשפר את המטבח של קוצ'ינה תמר. מעבר לתפאורה שתמיד כיף לשנות, אני מאמינה שיש עוד המון מה לעשות. אני רוצה להמשיך לשדרג ולפתח את הדיספנסה, חנות המזווה של 'קוצ'ינה תמר'. שעם השיפוץ הכפלנו את גודלה".

ממשיכה לשפר את קוצ'ינה תמר.jpg

ממשיכה לשפר את קוצ'ינה תמר. צילום: רן בירן.

מבחינתי מסעדה מעולה, שבין המנות אפשר לעשות קניות, והכל עם טאצ' נשי מובהק, היא סיבה מעולה לביקור חוזר אצל תמר. יום האישה שמח (או מה שנהוג לומר בחג הזה – ואם בעצם אפשר לקרוא לזה "חג"?! אבל עזבו, אני נכנסת כאן לפוסט אחר לגמרי, מעדיפה להתמקד באוכל).

קוצ'ינה תמר, הצפירה 10 תל אביב. 03-6390407.

//רוית שם-טוב

#כוכביתמארחת

Featured Posts