בזל בפרישמן

אחרי 57 פוסטים אני מרגישה מספיק פתוחה לחשוף משהו מביך (יש שיגידו מביך מאוד) מעברי: השתתפתי בתוכנית ריאליטי. כן, זה היה עוד לפני שהיתה כאן תרבות ריאליטי. השתתפתי בעונה הראשונה של השגריר. הייתי גרועה, היה לי שיער קצר ואדום, הייתי בת 24, ולא הבנתי כלום מחיי (לא שזה תירוץ). הסיבה לחשיפה המביכה כי את איתי מתני, הבעלים של "סושי בר בזל" הכרתי בתוכנית. גם הוא התמודד על התפקיד "הנחשק".

עונה ראשונה של השגריר - שם הכרתי את איתי.jpg

עונה ראשונה של השגריר - שם הכרתי את איתי

איתי רכש את סושי בר בזל ברמת השרון לפני מספר שנים והזמין אותי להגיע לטעום. כיוון שאני ממעטת לצאת מהבועה שלי, לא הצלחתי להגיע. לשמחתי, איתי הצטוות לזיו פלג ולפני כחודשיים וחצי פתחו סניף תל אביבי חדש (זאת לאחר שהסניף בבזל נסגר לפני כשנה), שהתמקם לו בפרישמן.

הסניף התל-אביבי ממוקם עכשיו בפרישמן.JPG

הסניף התל-אביבי ממוקם עכשיו בפרישמן

התיישבנו לנו על בר הממוקם באמצע המסעדה, ושמחתי לגלות כי יוסי חולו, הסושי-מאסטר אשר הקים את סושי בר בזל המקורי, נמצא לו באחת מעמדות העבודה. קצת התבאסתי מעיצוב וסידור הבר ועמדות הכנת הסושי, כי כמעט ולא ניתן מכיסאות הבר להסתכל על מכיני הסושי בפעולה. וזאת בעיניי, אחת מההנאות הגדולות שיושבים על בר במסעדת סושי.

המאסטר סושי יוסי חולו בפעולה.JPG

המאסטר סושי יוסי חולו בפעולה

התחלנו עם ניגירי טורו של סלמון. עם משיחה עדינה של סויה וסאקי ונגיעה קלילה של ווסאבי בין האורז לדג. זאת היתה התחלה מבטיחה ביותר. טעם עדין אך מאוד ברור של הסלמון השאיר אחריו חיוך רחב. המנה הדגישה כמה הבדל קיים בשימוש של דגים טריים לקפואים בכל הקשור לסושי. אז אומנם המחיר עולה אבל כך גם האיכות. ניסינו גם טורו ניגירי של פלמידה אדומה עם תיבול זהה ומדויק. שוב, היה מצוין, אבל מבחינתי הדג הנא האהוב ביותר, תמיד היה ותמיד יהיה – סלמון.

טורו ניגירי סלמון.JPG

טורו ניגירי סלמון

טורו ניגירי פלמידה אדומה.JPG

טורו ניגירי פלמידה אדומה

המשכנו עם מנה של כיסוני אינארי - כיסוני טופו במילוי של קוביות סלמון ובורי. שוב היתה מנה מצוינת, שממלאת את הפה בטעמי הדג. כדי לגוון מעט מסושי ניסינו גם את האבי שומאי (סוג של דים סם)– כיסוני בצק אורז מאודים במילוי שרימפס, שהיו חביבים אבל לא מעולים. הבצק השתלט מעט על טעם המילוי. גם ניסינו את הטאקוסו – סשימי תמנון עם אצות ומלפפון בחומץ אורז. אני מאוד נהניתי מהמנה, אבל לבת זוגי זה היה יוצא דופן מידי.

כיסוני אינארי - ממלאים את הפה בטעמי הדג הטרי.JPG

כיסוני אינארי - ממלאים את הפה בטעמי הדג הטרי

סשימי תמנון - טעים אבל לא יתאים לכולם.JPG

סשימי תמנון - טעים אבל לא יתאים לכולם

על כן מיד חזרנו לסושי. ברולים המיוחדים מתבהר במהירות מדוע יוסי נחשב למאסטר סושי (ולא לגלגלן מצוי). רול הבוז'ולה (שלפי יוסי זכה לשמו כאשר התבקש לפני כעשור להתאים רול לחגיגות פסטיבל יין הבוז'ולה) עם סלמון סקין, מלפפון, מיונז ועטוף בסלמון ואבוקדו – היה בין הרולים הטעימים שיצא לי לטעום (רול שמגיע לו פסטיבל משלו ולא להיפך).

רול בוז'ולה - מגיע לו פסטיבל משלו.JPG

רול בוז'ולה - מגיע לו פסטיבל משלו

גם רול אמדאו עם דג בטמפורה, אבוקדו, בצל ירוק ומעטפת של טוביקו לא אכזב (לגמרי יכול להיחשב לעוד יצירה של אמדאו מודיליאני). אז הגיע רול אוקינאוה, שבאת חובה לנסות שמגיעים. עם שרימפס מאודה, גזר, מלפפון, מיונז יפני, ווסאבי, כל אלה עטופים בקלאמרי, ואז הכל מטוגן בטמפורה. אושר צרוף באחד השילובים הטובים שיצא לי לטעום ברול.

אמדאו - כמו יצירה של מודיליאני.JPG

אמדאו - כמו יצירה של מודיליאני

אוקינאוה - חובה לנסות את השילוב.JPG

אוקינאוה - חובה לנסות את השילוב

בשלב זה כמעט והובסנו, אבל שמדובר בסושי אני כמו דג, ממשיכה לאכול עד שאני מתפוצצת. הזוג שישב לידנו על הבר רייר על ההנד רולים של יוסי. אז החלטנו לנסות גם אותם. הנד רול פרי סטייל שהוכן עם דג סלמון ומלפפון ורוטב ספייסי. נשמע פשוט, אבל שוב מדובר באחד הדברים הטעימים. השילוב בין קריספיות האצה, הדג הטרי והאורז המושלם, היה מופלא. הזוג אמר שהוא מקנא בי כיוון שהם זוכרים את הפעם הראשונה שהם התענגו על ההנד רול של יוסי. זה בהחלט היה תענוג. היה כל כך טעים שהזמנתי עוד אחד לשלב הקינוחים. החוויה אפילו היתה טובה יותר כי ידעתי למה אני מצפה. עכשיו אני מצפה לשוב ולהתחיל הכל מהתחלה.

הנד רול - פשטות מושלמת.JPG

הנד רול - פשטות מושלמת

סושי בר בזל, פרישמן 20 א' תל-אביב / סוקולוב 111 רמת השרון. 1-700-70-60-71

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת

Featured Posts