שף עומר מילר

אין סיכוי שאתם לא מכירים את השף עומר מילר, אלא אם אתם חיים על אי בודד.

הוא השף והבעלים של "חדר אוכל" ו"שולחן". מנחה תוכנית הבישול "שף על האש". מלך האינסטגרם הקולינרי בישראל. את עומר הכרתי אישית לפני כשנתיים שנפתח השולחן. מאז זללתי לא מעט מנות ממטבחיו. ועכשיו מנצלת את ההזדמנות לברר איתו כמה דברים שתמיד עניינו אותי:

מתי התחלת לבשל?

"מאז שאני זוכר את עצמי היתה לי משיכה למטבח. בגיל חמש הייתי קם מוקדם (עד היום לא אוהב לישון) והייתי מפתיע את ההורים עם איזה חביתה לארוחת בוקר. תמיד הייתי דואג שהכל יראה מעולה. כילד שגדל בדרום תמיד חיכיתי שאבא שלי יציע יום כיף בתל אביב כדי שנלך לאכול איזה סטייק בכרם התימנים. בגיל 18 הגעתי להבנה כי יש טכניקה מאחורי נושא הבישול ובגיל 20 התחלתי לעבוד במטבח של "קפה מאיר" ."

מכין יצירת אומנות.JPG

מכין יצירת אומנות

אתה השף שהכי מזוהה עם רשתות חברתיות, בטח ובטח אינסטגרם. איך נכנסת לזה ומה היתה התמונה הראשונה שפרסמת?

"ב-2007 חבר אמר לי שאני חייבת לעלות על הכתב את כל ההגיגים שלי ולפרסם בפייסבוק. לא ידעתי אפילו מה זה. הוא עשה את כל תהליך ההרשמה והתחלתי לכתוב סטאטוסים מצחיקים. כשהייתי מגיע ל-30 לייקים הייתי מתלהב. לאט לאט זה תפס קהל. ב-2011 בערב שיכרות עם חבר, הוא אמר לי שאני חייב להתחיל להשתמש באינסטגרם. בשלב זה האפליקציה היתה כחצי שנה באוויר ואני בכלל לא הכרתי אותה. התמונה הראשונה היתה של קעקוע. לאחר מכן תמונה של זוג מבוגר בדרכו לקאמרי. אז התחלתי לעלות תמונות של מנות שיצאו מהמטבח וראיתי שאנשים אוהבים את הקטע של תמונות אוכל והמשכתי. רק כשפתחתי את "שולחן" הבנתי את העוצמה של הכלי הזה. זה הפך להיות חלק מהחיים שלי ואני מאוד נהנה מזה. לאחרונה אני מקדם יותר את המסעדות דרך הכלי הזה" (כמו בסופי שבוע האיטלקי והצרפתי שהיו לאחרונה ב"שולחן" והכל היה מלא עדאפס מקום). "אבל אני עדיין שומר על החשבון שלי אישי ונטול פרסומות. היום אני פחות מעצב כל תמונה. פעם יכולתי לעצור סרוויס כדי לצלם את התמונה המושלמת, היום נותן לזה לקרות באופן טבעי."

עומר דואג לצלם לאינסטה.JPG

עומר דואג לצלם לאינסטה

מה עם פרשת התמונות המועתקות שנחשפה בערוץ 10?

"זאת לא היתה פרשה נעימה. ודברים לא נעימים זה אף פעם לא כיף. בסופו של יום אני לקחתי רפרנסס והשראה ממקומות נוספים. אני מאוד מקווה שעל המצבה שלי זה יהיה הפשע היחיד שיוזכר."

עומר מילר באינסטגרם.jpg

עומר מילר באינסטגרם

עם כל הריאליטי הקולינרי שמסביב, למה אתה לא לוקח חלק?

"אני לא חושב שאני טוב לריאליטי. אני אדם חסר סובלנות. זה היה יוצא מאוד מזויף. בנוסף, אני חושב שבעוד שהתוכניות הללו מחדירות אהבה לאוכל אצל ציבור מאוד גדול, הבעיה היא שההתרכזות כאן היא ברגש. כמובן שרגש זה מצרך חובה באוכל, אבל חייבים להבין שמדובר כאן בעבודה מאוד קשה. שעבדתי ב"פוד ארט" בשלוש שנים ראשונות כל היום הזלפתי איולי, זה היה המתכון היחיד שהיה לי בפנקס. היום מרבית הטבחים שמגיעים להתראיין אצלנו, רוצים להרשים אותי באהבה לאכול וביצירתיות. קודם כל אנשים צריכים לעבוד קשה אחרי זה נכיר את היצירתיות ואהבה שלהם לאוכל."

לבשל זאת עבודה קשה.JPG
לבשל זאת עבודה קשה

מה אתה הכי אוהב לאכול?

"שאלה בעייתית. אני גרגרן ותמיד בא לי משהו. אתמול הייתי בקרייבינג לאוכל מקסיקני ועכשיו בא לי שניצל."

מה המאכל הכי מוזר שאכלת?

"אני אוהב לנסות דברים חדשים. אבל זה נושא מאוד תלוי תרבות, הרי לנו נראה מוזר לאכול ג'וקים אבל בתאילנד זה דבר רגיל."

מה לא תאכל לעולם?

"בני אדם ואפרסמון."

איזו מסעדה נחשבת הכי טובה בעיניך?

"משתנה. זה תלוי מצב רוח. אם אני מחפש משהו טיפה אלגנטי אז סוטו בניו-יורק. אם זה לאכול ולהשתכר אז פרנצ'י בפריז. אם בא לי לנסות משהו חדש, אז הבית התיאלנדי. ואני מאוד אוהב את טוטו ורפאל."

מנשנשת משהו בחדר אוכל.JPG
מנשנשת משהו בחדר אוכל
מנשנשת בשולחן.JPG
מנשנשת משהו בשולחן

אתה מפרסם לא מעט קטעי כתיבה, אפשר לצפות לספר בעתיד הקרוב?

"עובד על זה. עושה מוות לעורכת שלי כי אין לי זמן. שם הספר הוא "נקודות", ויש לי אלפי פתקיות וצריך לאחד בין כולן. החלום הוא לקחת הפסקה של חודש מהכל, לשכור עם שירן דירה בפריז וכל יום לשבת בבית הקפה ולכתוב. אחרת לא אצליח לסיים את הספר לעולם."

מה עוד אפשר לצפות ממך בהמשך? מסעדה חדשה אולי?

"גם זה יקרה. תהיה שונה משתי המסעדות הקיימות. מצד אחד בא לי מקום ענק: 180 מקומות, 20 טבחים וכוסות קריסטל. מצד שני יש רעיון לפתוח מקום שהוא יותר אינטימי, בר-מסעדה. אוכל חוויתי, שלשם העולם הולך. מתחבט עם עצמי."

אני מסוקרנת במה הוא יבחר.

מעניין מה עומר יבשל במסעדה הבאה.JPG
מעניין מה עומר יבשל במסעדה הבאה

//רוית שם-טוב

#כוכביתמארחת

Featured Posts