בועות ורודות משמחות

יין מבעבע מסמל אצל רובנו חגיגה. תמיד מהנה לשתות יין (בכל צבע שלא יהיה), אבל יש משהו בבועות העולות בזריזות מכוס השמפניה כסימן האולטימטיבי למסיבה. אני לא ממעריצי הקאווה / למברוסקו, אבל מעריצה גדולה של שמפניה. כיוון שמחוז שמפיין רחוק ממני אלפי קילומטרים (בטח ובטח מבחינה כלכלית), טוב לדעת שיש תחליפים מקומיים שלא נופלים מהמקור.

יין מבעבע - סיבה למסיבה.JPG

יין מבעבע - סיבה למסיבה

יקב רמת הגולן, שכבר חוגג 30, מספק בסדרת "ירדן" את אחד היינות המבעבעים האהובים עליי ביותר "ירדן בלאן דה בלאן". היין זכה בלא מעט פרסים בעולם ולא נופל בעיני משום שמפניה שמקורה במחוז שמפיין (גם לדעתי אם יעמוד בטעימה עיוורת אין מי שיידע להבחין כי לא מדובר בשמפניה). לשמחתי הוזמנתי בשבוע שעבר על ידי היקב (מהטבות הבלוג) להשקה של המבעבע החדש שהצטרף למשפחה - "ירדן רוזה 2008".

השקת רוזה ברוט - יקב רמת הגולן.JPG

השקת רוזה ברוט - יקב רמת הגולן

נפגשנו ב"פיר 23" בנמל תל-אביב, לאכול, לשתות (לא מעט) וללמוד על היצירה החדשה של היקב. למרות צבעו הוורוד של היין, הוא היה יבש ולא פירותי וירד בקלילות בגרון. ממה שאני זוכרת לפני השכרות המהנה, הזנים המרכיבים את היין הם 70% שרדונה ו- 30% פינו נואר, שגודלו בכרמים מצפון רמת הגולן. היין מיוצר על פי השיטה המסורתית, הכוללת בציר ידני, סחיטת אשכולות שלמים ותסיסה שנייה בבקבוק. ירדן רוזה התיישן על משקעי השמרים בבקבוק למשך חמש שנים (מנסה לחשוב לכמה סבלנות נדרש היינן - אני לא הייתי מצליחה להתאפק 5 שנים).

גיוזה עוף טעימה.JPG

גיוזה עוף טעימה

קלמארי פריך.JPG

קלמארי פריך

כל מה שנשנשנו לצדו של המבעבע הורוד השתלב בצורה מושלמת (וסייע לספוג את כמויות האלכוהול שעלו בדמי). נהניתי מאוד מהגיוזה של העוף, הקלמארי הפריך והעסיסי ולא הפסקתי לזלול את שיפודי השרימפס טמפורה. נראה כי הירדן רוזה, המבעבע החדש מהגולן, יתאים לכל חגיגה מתוכננת (מי אמר סילבסטר) או סתם להכניס אווירה חגיגית לכל ארוחה / נשנוש.

בועות ורודות וטעימות.JPG

בועות ורודות וטעימות

מחיר מומלץ לצרכן : 140 ₪ לבקבוק ורוד במיוחד.

//רוית שם-טוב

#לרוויה

Featured Posts