רז רהב (רזי ברווזי)

את רז הכרתי באינסטגרם. היצירות שלו גרמו לי לפעור את פי בכל פעם מחדש.

התחלנו להתכתב בעקבות ביקוריי ב"פופינה" שנפתחה לפני כשנה כאשר רז ביקש לדעת האם חובה עליו לבקר. יום אחרי נפגשנו בטעות על הבר. היום הוא טבח פס קר וקונדיטוריה בפופינה ואני כבר מחשיבה אותו לחבר. אומנם לא מתאים לי להתחבר עם אנשים צעירים ממני, הוא רק בן 22 ואני עוד חודש בת 34 (לא אגיד בקול רם כמה יוצא ההפרש כי זה מדכא לי את הנשמה). אבל בזמן בו אנו מכירים גיליתי אדם יוצא דופן (שלא נדבר בכלל על הידע שלו וליכולות לכל מה שנמצא בצלחת). על כן נראה לי הכי מתאים כי הראיון השבועי הראשון שלי עם איש מתחום הקולינריה יהיה עם רז (רזי ברווזי) רהב:

רז מבשל לי (ולעוד כמה ברי מזל ).JPG

רז מבשל לי (ולעוד מספר ברי מזל)

למה מכנים אותך ברווזי?

"משהו שהתחיל עם המשפחה. עם אחותי וזרם משם".

מתי ולמה התחלת לבשל?

"לפני כשלוש שנים. הבנתי שאני לא אוכל בריא ונכנסתי לעניין הבישול כי רציתי לשנות לתזונה נכונה. מפה לשם, התחלתי לבשל כמעט כל יום במטרה לפתח את הנושא".אתה רואה בתחום הקולינריה את עתידך?"ברור לי שתמיד אעסוק באוכל. אבל לאו דווקא במטבח עצמו. אחרי שאצבור ניסיון וידע ואתמקצע בתחום, נראה לי שאעדיף להיות מסעדן / בעלים של מסעדה. שף בפועל היא עבודה קשה ועם משפחה לא נראה לי שארצה לעשות סרוויס כל יום".מי השף אליו אתה נושא עינייך?"אני מסתכל על המסעדה כולה. ומבחינתי מסעדן שאליו הייתי רוצה להידמות הוא דניאל בולו" (שף ומסעדן צרפתי, בעל מספר מסעדות בעולם, שבהן "דניאל" וקפה בולו בניו-יורק). "דרך ההתייחסות שלו למסעדות שלו היא קודם כל כמסעדן ורק לאחר מכן כשף וזאת ראייה נכונה בעיני. גם את דניאל הם אני מעריץ (השף של "11 מדיסון פארק" ושל "נומאד" ). הוא דואג לא להאפיל על חומרי הגלם. נותן לכל חומר גלם להתבלט וזה נראה בתפריט של כל אחת ממסעדותיו".איזו מסעדה אהובה עליך?באינסטינקט ראשוני הוא ישר שולף "פופינה" (למרות שיאמרו עליו כי הוא משוחד, אני נוטה להסכים איתו), אבל אז אומר "בחו"ל אין על "נומאד" כיוון שהיא הכי נגישה. אבל אם יכול לבחור משהו פחות נגיש, בהחלט "11 מדיסון פארק" זוכה במקום הראשון".

אחת המסעדות האהובות עליי היא אצל רז בבית.JPG

אצל רז בבית - אחת מהמסעדות האהובות עליי

מדוע התחלת לכתוב על אוכל? רז כותב מפעם לפעם בבלוג:http://barvazi.co.il/ "כשהתחלתי עם כל הנושא של תזונה נכונה, חיפשתי פרטים על מסעדות ומנות ולא מצאתי את כל המידע שרציתי. על כן החלטתי למלא את מה שהיה חסר לדעתי". כיום עם כל המדיה החברתית והשימוש המתרחב באינסטגרם, מה המשמעות של כלי זה בעינך? "קודם כל, אין קשר ישיר בין אינסטגרם לאוכל. בכלליות לאינסטגרם היתה ויש חשיבות עצומה בשבילי, באמצעות הכלי הזה נפתחו לי לא מעט דלתות. ללא האינסטה הייתי היום במקום אחר לגמרי בחיים, לא הייתי מכיר את כל מי שאני מכיר ולא הייתי עושה את מה שאני עושה".

אחת מיצירותיו של רז (למזלי זכיתי לטעום).JPG

אחת מהיצירות של רז שזכיתי לטעום

למה נכנסת לאינסטה? ומה היתה התמונה הראשונה? "הכל התחיל בגלל בחורה שהייתי מעוניין בה בזמנו. משם הכל התגלגל. התמונה הראשונה שלי היתה ביצת הפברז'ה של מול ים. והתמונה הראשונה של משהו שאני הכנתי היה סנוויץ' חמאת בוטנים וריבה. התגובות דרבנו אותי. המשכתי למנה של לברק צרוב עם קרם גזר ואורז. הפידבקים שקיבלתי היו המפתח וגרמו לי לרצות להשתפר. וככה אני עושה עד היום, כל יום מנסה לשפר ולו במעט את מה שעשיתי אתמול".

רז אינסטה.jpg

מה הדבר הכי מוזר שאכלת? "כבד של שד ים בסושייה בלוס-אנג'לס. וזה היה טעים". מה לא תאכל לעולם ולמה? "תפוח אדמה. החלטה בריאותית". מה אתה הכי אוהב לאכול? "שאלה קשה..." אני עדיין ממתינה לתשובה .

#כוכביתמארחת

Featured Posts
Recent Posts