ניחוח פריזאי קלאסי - הרובע השישי

אחרי הפוסט האחרון והתזכור למזנון של אייל שני בפריז, חברותיי ואני השתעשענו קצת עם רעיון נסיעת טעימות בפריז (אולי אפילו ליום הולדת שקרב בצעדי ענק). לצערנו, השתעשעות לחוד ומציאות לחוד, כל אחת ובעיותיה הכספיות, שהזכירו לנו כי כרגע לא תהיה ברירה להשאיר את הרעיון כפנטזיה בלתי ממומשת. כל הדיסקוסים על פריז פתחו לי את התיאבון (תרתי משמע) והחלטתי כי אם אין נסיעה באופק, לפחות נאכל ארוחה צרפתית כהלכתה. על כן החלטתי לבקר ב"רובע השישי" (אחרי שהגיעו לאוזני כמה המלצות חמות על המקום), מסעדה בסטייל צרפתי השוכנת ברחוב ז׳בוטינסקי, לא רחוק מכיכר המדינה (גם ככה סוג של נסיעה לחו״ל מבחינתי).

הרובע השישי של פריז בז'בוטינסקי תל-אביב.JPG

הרובע השישי של פריז בז'בוטינסקי תל-אביב

בירידה מהמונית חיוך רחב נמתח על פניי שראיתי את הכיסאות מסודרים זוגות זוגות, בדיוק כמו קפה פריזאי אהוב באחת משדרותיה הציוריות של עיר האורות. התיישבנו באחת הפינות החמימות בפנים, כשקולה של אידית פיאף התנגן לו ברקע (יש לציין לטובה את הפלייליסט הנעים שהתנגן במהלך כל הערב, ועזר מאוד ליצור את האווירה במקום שכל כך קסמה לנו).

העיצוב והפלייליסט מסייעים לפנטזיה פריזאית.JPG

העיצוב והפלייליסט מסייעים לפנטזיה פריזאית

המלצרית המקסימה (ברור לי כי השירות ברובע השישי בלב תל אביב, היה טוב מזה שהייתי מקבלת בפריז – חצי נחמה), הציגה בפנינו את התפריטים והמיוחדים של הערב, הגישה לנו סלסלת לחמים טעימה וסייעה בהתלבטויות שעלו בשלב ההזמנה. לפני הגעת המנות הראשונות הגישו לנו Amuse Bouche (מרענן חיך) בצורה של פטרייה על פולנטה. בעוד שהפולנטה היתה טעימה מאוד, הפטרייה סבלה מחוסר טעם וגם הרוטב שצורף להן, לא הצליח לסייע.

מרענן חיך מס' 1 - פטריה ופולנטה.JPG

מרענן חיך ראשון - פטריה ופולנטה

למנות ראשונות החלטנו לבחור בקלאסיקות: פטה כבד עוף שהוגש עם טוסטונים, ריבת בצל מצוינת שהחמיאה מאוד לכבד, וחצי אגס מבושל ביין, שגם כן היה טעים מאוד. אחת ממנות כבד העוף הטובות שיצא לי לטעום, בעלת איזון מושלם של טעמים. מנה נוספת היתה זאת של אספרגוסים חלוטים, ביצה עלומה, גבינת גרוייר ופלפל שחור. האספרגוסים היו גדולים ועסיסיים. אם רק היו מסירים עוד חצי סנטימטר מגבעולם, זאת היתה מנה מושלמת.

פטה כבד עוף - קלאסיקה עשויה היטב.JPG

פטה כבד - קלאסיקה עשויה היטב

אספרגוס - הורדה של סנטימטר נוסף היתה מביאה לשלמות.JPG

אספרגוס - הורדה של סנטימטר מהגבעול היתה מביאה לשלמות

לפני הגעת המנות העיקריות הגיע מרענן החיך השני, ממש כמו במסעדות יוקרה. הפעם קיבלנו סורבה ליצ׳י מרענן (אני בכלל לא אוהבת ליצ׳י וזה עדיין היה לי טעים), קצת פחות מתוק וזה בהחלט היה נפלא.

בהסתכלות על שאר הסועדים במסעדה בכל פעם שהוגשו להם מנות אלו, ניכרה על פניהם שביעות רצון וחשבתי לעצמי כי היה נחמד באם עוד מסעדות היו משקיעות במחווה זאת, שנעימה מאוד לאורח ולדעתי עלויותיה לא גבוהות מידי למסעדה.

מרענן חיך 2 - סורבה ליצ'י - היה נחמד אם עוד מסעדות היו משקיעות במנהג.JPG

מרענן חיך שני, סורבה ליצ'י - היה נחמד אם עוד מסעדות היו משקיעות במנהג

אני בחרתי למנה עיקרית, ניוקי סרטנים כחולים עם בייבי קלמארי, שרימפס בשרניים, וקוקי סן ז'ק אחד. אומנם מנה לא זולה (110 ₪) אבל חומרי הגלם שבנו אותה היו מצוינים, ובהחלט מדובר במנה מכובדת שאפילו לא יכולתי לסיים את כל שהוגש בצלחת (ייתכן שהתענגתי מידי על טוסטונים עם כבד עוף וריבת בצל בסבב הראשון).

ניוקי פירות ים בביסק.JPG

ניוקי פירות ים בביסק

מנה נוספת שנבחרה על ידי בת זוגתי לארוחה (אימוש), היתה המבורגר "הגבעה הצרפתית", שהוא למעשה קציצת בשר בקר 220 גר', המוגשת בלחמנייה מעולה לצד תפוחי אדמה שמוקפצים בשמן זית, חמאה ושום. לכולסטרול הם לא מועלים, אבל לנשמה הם חובה. הבשר היה טעים ועשוי בדיוק רב. הוספנו להמבורגר גם פטריות החלט תרמו להנאה. אימוש שאף נחשבת למבקרת קשוחה ממני, מאוד נהנתה.

המבורגר עסיסי.JPG

המבורגר עסיסי

קינחנו עם קרם ברולה סטנדרטי, שהיה נחמד מאוד. הערב כולו היה נעים, רגוע ועטוף במעטה קלאסי (חייבת עוד לשוב לטעום את הקלאסיקותhard core , בצורת מרק בצל וסלט נסיואז שיצאו לשולחנות ליד וגרמו לי להתחרט על כמות הטוסטונים שבלסתי בהתחלה). מאוד מתאים למסעדה שרוצה להביא ניחוח צרפתי לקולינריה התל אביבית, ללא רעש וצלצולים מיותרים. אז אומנם לא יצא לבקר בדיוטי פרי או במגדל אייפל, אבל היו רגעים בהם שתיתי את כוס הקוט דה רון שלי, עצמתי את עיני ויכולתי לדמיין את עצמי ברובע השישי בעיר האורות.

קרם ברולה - סטנדטי וטעים.JPG

קרם ברולה - סטנדרטי וטעים

הרובע השישי, רח' ז'בוטינסקי 110, תל אביב. 03-6968581.

//רוית שם-טוב

#כוכביתמבקרת

Featured Posts