לקרניבורים בלבד

נתניה מבחינתי זה איקאה. לא יוצא לי להגיע לאזור אחרת. אבל ה-Waze הורה להמשיך. ולהמשיך. עד שהגענו לאזור מסחרי שקט ומעבר לכביש ראינו קיוסק גדול עם אורות בוהקים, ובצמוד את "אלבמה מעשנה". שנים אני שומעת על המסעדה שמתמחה בעישון בשרים, אבל עקב מיקומה, הביקור במקום נדחה ונדחה עד לחמישי האחרון.

אלבמה מעשנה בנתניה הקיוסק.jpg

אלבמה מעשנה בנתניה, והקיוסק

אלבמה היא עוף מוזר (אולי יותר נכון במקרה זה פרה / חזיר). מקום קטן ופשוט שהלב הפועם שלו הוא ללא ספק המעשנה (מהווה את מרבית המטבח). אין כאן אלכוהול (פרט לסוג בירה אחת בשם בירל'ה שהוכרזה על ידי כל טועמיה סביב שולחננו כבירה הגרועה ביותר שיצא להם לטעום), או שתייה קלה, אם רוצים מביאים מהבית ויש גם אפשרות לרכוש מהקיוסק ליד (התחיל כחוסר רצון להתעסק / חוסר מקום והמשיך כאג'נדה של המקום). מקבלים כאן תשלום אך ורק במזומן (חוסר רצון להתעסק עם חברות אשראי), אם שכחתם ניתן להוציא כסף בכספומט בקיוסק ליד עם עמלה של 6.5 ₪ (נראה לי כי חלק גדול מרווחי הקיוסק מגיעים מלקוחות אלבמה). אבל כמה מוזר, ככה טעים.

צידה מהבית.jpg

צידה מהבית

התמקמנו בשולחננו, ומיקמנו את כל הצידה מהבית (יין, בירות ושתייה קלה). התחילו להגיע לשולחן, צלחות עם כרוב כבוש, סלט ירקות מצוין (שהוזמן בערך עוד עשר פעמים במהלך הערב, כי הוא היווה זיווג מושלם לכמויות הבשר שנאכלו) וצ'ילי קון קרנה, בגרסה של שעועית לבנה ושחורה עם חתיכות של בשר צלעות. כמובן שהתבשיל מקבל טיפול במעשנה.

סלט ירקות - הוזמן כעשר פעמים.jpg

סלט ירקות - הוזמן כעשר פעמים

תבשיל שעועית עם בשר צלעות.jpg

תבשיל שעועית עם בשר צלעות

בשלב זה הגיע אלינו הרן, מלצר/שף/בעלים, שברור כי המעשנה היא גאוותו (ובצדק), הציג את עצמו והתחיל להסביר לנו על התפריטים במקום. ההמלצה היא תפריט טעימות שמסגרתו יוצאות לשולחן מגוון מנות בשר וסלטים באופן חופשי. התפריט מתחיל מ- 120 ₪ לאדם ועד 160 ₪, למרות שניתן עוד להמשיך אם תרצו (אצלנו היו אלו שנטשו כבר בשלב ה-150). קטעתי אותו די מהר, הבהרתי כי אין צורך לתת לנו יותר מידי הסברים, וכי נלך ישר על תפריט ה-160 – בכל זאת כל הישובים סביב השולחן הם גרגרנים מכובדים ובשלב זה כבר גווענו ברעב.

הראשון שהגיע לשולחן היה צוואר לבן עם חרדל הבית, כזה שלא נשאר בחלל הפה אלא עולה ישירות לסינוסים (לאוהבי חריף בלבד). מדובר בנתח עסיסי, טעים ובהחלט בין מנות החזיר הטובות יותר שיצא לי לטעום.

צוואר חזיר - אחת המנות המפתיעות והטעימות.jpg

צוואר חזיר - אחת המנות המפתיעות והטעימות

אחריו הגיע נתח אסאדו עסיסי על העצם עם קרום שומני, לצד תפוחי אדמה מושלמים (שכמובן גם מהם דאגתי להזמין עוד). בביס ראשון נרשמה כאן אכזבה, כיוון שהתחלתי לאכול מהקצה של הנתח, שנראה כי בילה קצת יותר מידי זמן בתנור הפחמים האימתני. אבל ככל שהגענו למרכזו של הנתח, התברר בשר נימוח וטעים.

אסאדו - עסיסי מאוד מבפנים.jpg

אסאדו - עסיסי מאוד מבפנים

לאחר הפסקה קצרצרה הגיעה לשולחננו סינטה עגל מדממת עם טעמי עישון ברורים. אם חשבתי שהסינטה היתה מעולה, אז הגיע לשולחן נתח הקצבים הפנומינלי שגרם לכולם להוציא אנחות אושר, והמילה "וואו" חזרה על עצמה כמעט בכל ביס. לאחר שיחה קצרה עם הרן, הובהר כי מדובר בנתח בשר מאזור עמוד השדרה של פרה מבכירה (פרה בוגרת המובלת לשחיטה אחרי המלטה ראשונה, כך בשרה שמן יותר וטעמו מורכב יותר) ועל כן משובח.

סינטה עגל מדממת ומעושנת.jpg

סינטה עגל מדממת ומעושנת

נתח קצבים - אין דרך אחרת לתאר פרט ל וואו.JPG

נתח קצבים - אין דרך אחרת לתאר פרט ל: וואו!

גם המנה הבאה הגיעה לרמת שלמות, עם נקודת פתיחה מצויינת בשילוב שבין פילה בקר וכבד אווז, כאן באלבמה בזכות עישון מדויק ובשר מעולה (יש לציין כי דואגים כי הבשר במקום יהיה אך ורק ממוצא כחול לבן), כל ביס היה אושר צרוף.

פילה בקר וכבד אווז - שילוב אידיאלי.jpg

פילה בקר וכבד אווז - שילוב אידיאלי

בשלב זה היינו מפוצצים. זה לא הפריע לארבעה מאיתנו להודיע שאנחנו כן נמשיך ונטעם גם את השייטל (שלושת הנותרים פרשו בשיא). נתחי השייטל היו לי מעט מלוחים, למרות שנראה כי הסיבה היתה שלא יכולתי לעכל עוד חתיכה של בשר, וכמו שאימוש תמיד אומרת "יש לך עיניים גדולות".

לטאצ' הסופי יש אופציות של קינוחים המגיעים בכוסות קטנטנות, קרם הווניל ועוגת הגבינה היו טעימים, קלילים והתעלו על מוס השוקולד וגם התאימו יותר אחרי כל מה שזללנו כאן.

מי שעוד יכל לנשום ניסה גם את השייטל.jpg

מי שעוד יכל לנשום ניסה גם את השייטל

קינוחים קטנים ומושלמים.jpg

טאצ' סופי - קינוחים קטנים וטעימים

מעבר לבשר המעולה, שבהחלט מצדיק נסיעה (מעיקה ככל שתהיה) לנתניה, יש משהו קסום בחלל של אלבמה. השילוב של המרחק, ריח הבשר באוויר, אלכוהול טוב ולא יקר (ככה זה שהמקום לא עושה עליך 300% רווח), פחם מארגנטינה, בשר מישראל, מעשנה מצוינת שמעצימה את טעם הבשר עצמו ולא גורמת לכל נתחי הבשר טעם מעושן ובלתי מזוהה, שירות לבבי, מחיר מצחיק עבור התמורה, כל אלו מבהירים כי הלב של הבעלים נמצא בכל פינה באלבמה. אפילו לאחר שכולם עזבו, והוא היה אחרי ערב ארוך, עמד איתנו כחצי שעה וענה לכל שאלות הגרגרנים – טוב יש דברים שהרן שומר בסוד (כמו כמה זמן מעשנים כל בשר וכד') ונכון הוא עושה - אחרת לא היתה לי סיבה לבקר שוב בנתניה.

חשבון - אם זה היה בתל אביב זה היה נראה אחרת.JPG

חשבון - אם זה היה בתל אביב זה היה נראה אחרת

בסוף תמיד חוזרת הביתה.jpg

בסוף תמיד חוזרת הביתה

אלבמה, דויד פנקס 47 נתניה.054-4557287.

//כוכבית רוית

// רוית שם טוב

#כוכביתמבקרת

Featured Posts