הכי גרוע להיות פרווה - טאפאס אחד העם

כרווקה מידי פעם מנסים לעשות לי שידך. תמיד עולות אותן שאלות: בן כמה? חכם? מקצוע? וכד׳ (עוברת על רשימת המכולת). אז אני מבקשת תיאור חופשי של האדם... הכי נורא זה שאין לצד השני בשלב זה מה להגיד, לרוב זה אומר שהאדם הוא פרווה, אין משהו טוב ואין משהו רע להגיד עליו.

טאפאס אחד העם, הוא בדיוק מקום כזה בעיני. אין בו טוב (מידי) ואין בו רע (מידי). מתיישבת כאן אחת לכמה חודשים, רק אם מישהו מהצד השני ממש התעקש לבקר. אפילו הפוסט הזה נכתב כמה חודשים אחרי ביקורי האחרון, כיוון שהרגשת הפרווה הקשתה במיוחד לאגד את מחשבותיי ולעלות אותם על הכתב.

טאפאס אחד העם - לא רע ולא טוב.jpg

טאפאס אחד העם - לא רע ולא טוב

קבענו לדייט גרגרנים משולש. בזמן המתנתי על הבר למאחרים, הברמן לא מצא לנכון לברר אם ארצה לשתות משהו בנתיים, אפילו לא כוס מים. שירות שעלה בקנה אחד עם זאת שרשמה את ההזמנתנו הטלפונית והתעקשה על 19:30 בפנים (או 20:00 בחוץ) בגלל ש"הם מלאים", המעניין הוא שישבנו על הבר עוד ברבע לעשר, כחצי מהבר וכמה שולחנות היו עדיין ריקים מאדם.

כשהגרגרנים הגיעו, הברמן הבין שהוא צריך להתייחס והתחלנו להזמין. התחלנו עם לחם (שאומנם בתפריט כתוב לצידו "כי אי אפשר בלי לחם", אולי אם היה מוגש חם היתה לו מטרה, בשביל מה שהוגש, הייתי אומרת, אפשר לוותר כאן על הלחם). גם הרטבים שהוגשו לצידו לא היו מוצלחים: רסק עגבניות שטבע בשמן זית, חצילים עם יותר מידי מיונז וטפנד זיתים, סתמי למדי. הזיתים בניגוד לזה היו עסיסיים וטובים וגבינת הטולום שהוגשה איתם היתה טובה גם כן (חבל שכל שטעים בשלב זה, אלו דברים שלמטבח במקום אין כל שליטה עליהם).

לחם מיותר וזיתים עסיסיים.jpg

לחם מיותר וזיתים עסיסיים

בשלב זה הגרגרנים התפנקו על אוייסטר טרי שמוגש עם חלמון שליו, קרם ווסאבי ופטריית שימאג'י ולי לא נותר אלא להסתכל מהצד בקנאה ולצלם את המנה היפה (בעקבות הגילוי הקשה באותו לילה בפורטוגל שהתבררה האלרגיה הקשה לצדפות וחברותיהם). בנתיים הגיע סביצ'ה בורי קאריבי, עם פלפלים אדומים וצהובים, בצל ירוק וכוסברה, שהיה לימוני מאוד, עם כמות מוגזמת של שמן זית שטעמו השתלט על הטעמים האחרים במנה.

אוייסטרים שנראו מעולים - חבל שאני אלרגית.jpg

אוייסטרים שנראו מעולים - חבל שאני אלרגית

סביצ'ה בורי קאריבי - יותר מידי שמן זית.jpg

סביצ'ה בורי קאריבי - יותר מידי שמן זית

המשכנו עם טרטר בקר שהיה טוב, אבל אין לי משהו מענין מידי לחלוק בנוגע אליו. מנת סלט העוף והמלון סוף סוף סיפקה קצת צבע וטעמים חזקים, עם תיבול מאוזן וטוב והראתה שכן יש יכולת יצירה במטבח.

טרטר בקר - nothing to write home about.jpg

טרטר בקר - nothing to write home about

סלט עוף ומלון - מתברר שכן יש יכולת יצירה במטבח.jpg

סלט עוף ומלון - מתברר שכן יש יכולת יצירה במטבח

שתי המנות הבאות בהחלט שיפרו את מצב הארוחה, סלט קלמארי "פאק בונג" (ירק תלאנדי שמזכיר תרד) היה ללא ספק ההברקה של הערב והמנה היחידה שיצאה ממחוזות הסתמיות שאפפה את המטבח בעת ביקורנו. הסלט הכיל הן ראשים וגופי קלמארי עם נגיעה קלה של קימוח וצליה מוצלחת על הפלנצ'ה, עם רוטב מצויין מלא בטעמים אסייאתיים.

סלט קלמארי פאק בונג - ניצח את הערב.jpg

סלט קלמארי פאק בונג - המנצח של הערב

פאיית פירות ים שכללה שרימפס עסיסי, קלאמרי טוב וסלקאלופ אחד ויחיד על אורז שחור (מדיו של דיונון) היתה מעולה עם מרקם מדוייק (למרות שיד קלה יותר על המלח היתה מעניקה כאן כוכב זהב).

פאיית פירות ים - היתה טובה פרט למלח.jpg

פאיית פירות ים - היתה טובה פרט למלח

את הארוחה קינחנו בגלידת וניל הבאמת מעולה של המקום, עם שבבי בישקוטי, אגוזי לוז וסלייסים דקים של אגוזים. אלו האחרונים נותנים את האיזון למתיקות של רוטב השוקולד הנשפך מעל.

גלידה מעולה לקינוח.jpg

גלידה מעולה לקינוח

לא סבלתי בארוחה, גם לא יצאתי מגדרי. פרט לשתי מנות שהיו מעולות, שום דבר לא ריגש. יש תחושה של פיספוס במקום, וחשוב לציין שבזמן פתיחתו הוא היה בין האהובים עליי, עם אוכל טעים ומהנה. לא ברור לי באיזה שלב דהה הפוטנציאל והסתפק בפרווה, לא לכאן ולא לכאן. הכי גרוע בעיני.

חשבון.jpg

חשבון

טאפאס אחד העם, אחד העם 27, תל אביב. 03-5666966.

// כוכבית רוית

// רוית שם טוב

#כוכביתמבקרת #טאפאסאחדהעם #יונתןרושפלד #כוכביתרוית #מסעדותבתלאביב #מסעדותמומלצותבתלאביב #מסעדותהטובותבתלאביב #טאפאס

Featured Posts